DSC_3472
Siedem piotrkowskich par świętowało w sobotę (19.11) jubileusze małżeńskie. Uroczystość "Żelaznych" i "Złotych" Godów odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
 
Żelazne Gody, czyli jubileusz 65. rocznicy ślubu obchodzili Państwo Janina oraz Stefan Kołotnikowie. Państwo w 1957 roku stanęli na ślubnym kobiercu, ślubując sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, a w sobotę (19.11) przybyli do Urzędu Stanu Cywilnego wspólnie z rodziną świętować swój dostojny jubileusz. Swoją rocznicę świętowali również w towarzystwie nieco młodszych stażem małżeńskim par. "Złote Gody" obchodzili Państwo: Krystyna i Marek Lasota, Genowefa i Jan Stępniowie, Anna i Włodzimierz Urbańczykowie, Elżbieta i Mirosław Jabłońscy, Krystyna i Florian Trawińscy, Zofia i Marian Włóka.

Z dostojnymi Jubilatami spotkał się prezydent Krzysztof Chojniak, który złożył małżonkom życzenia i gratulacje oraz wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane przez Prezydenta RP. Każda z par na pamiątkę tej wyjątkowej uroczystości otrzymała także list gratulacyjny, kwiaty oraz album „Piotrków Trybunalski – Miasto Królewskie”.
- Gratuluję Państwu pięknych jubileuszy. Wasze życie to postawa godna naśladowania dla młodszych pokoleń. Życzę kolejnych wielu wspaniałych, wspólnych lat życia spędzonych w zdrowiu i pomyślności - mówił podczas uroczystości prezydent Krzysztof Chojniak.