instrukcja
Aby nabyć węgiel po preferencyjnej cenie 2 tys. zł brutto zgodnie z zapisami ustawy trzeba w pierwszej kolejności złożyć wniosek do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (do pobrania z załącznika poniżej), który będzie podlegał weryfikacji. Przedstawiamy instrukcję zakupu  "krok po kroku". 
Tak jak już informowaliścmy nasze miasto włączy się w dystrybucję importowanego węgla kamiennego na preferencyjnych warunkach (pisaliśmy o tym TUTAJ).
Aktualnie czekamy na informację od strony rządowej ze wskazaniem spółki, która będzie przypisana do naszego samorządu jako dystrybutor węgla. Wskazana spółka ma przekazać gminie niezbędne dokumenty potrzebne do zawarcia umowy. Po podpisaniu umowy zostanie ustalony harmonogram dostawy i miejsce odbioru węgla przypisanego dla naszego miasta.
- Dopiero wtedy będziemy mogli przywieźć węgiel do Piotrkowa - informują magistraccy urzędnicy.

Natomiast, aby mieszkaniec mógł nabyć węgiel po preferencyjnej cenie 2 tys. zł brutto zgodnie z zapisami ustawy muszą w pierwszej kolejności złożyć wniosek do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (do pobrania z załącznika poniżej), który będzie podlegał weryfikacji. Adres skrytki ePUAP MOPR - kliknij w LINK.

O terminach dostaw węgla do Piotrkowa będziemy informowali oddzielnymi komunikatami na portalu miejskim, profilu Facebook oraz mediów lokalnych.
Mieszkańcy wpłat za węgiel będą mogli dokonywać dopiero po zakupie węgla przez gminę!

Urząd Miasta uruchomił punkt konsultacyjny, w którym można uzyskać wszelkie informacje w zakresie zakupu węgla. Kontakt pod numerem telefonu 44732-18-23 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30) lub drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przedstawiamy instrukcję "krok po kroku" jak nabyć węgiel po preferencyjnej cenie.


 

Załączniki artykułu

wniosek o zakup węgla (Pobrań: 532)