DSC_7251
Kunszt tancerzy, genialni wokaliści oraz prawdziwa uczta dla oka- takimi słowami można opisać koncert zespołu „Śląsk”, który w poniedziałek (15.08) zaprezentował swoje muzyczne widowisko w wypełnionym po brzegi Amfiteatrze Miejskim.
W miniony poniedziałek (15.08) na scenie Amfiteatru Miejskiego artyści zespołu „Śląsk” wystąpili w malowniczych strojach i zaprezentowali popularne piosenki w aranżacji Stanisława Hadyny takie jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do takich tańców jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem”, „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i „Tańce górali podhalańskich”. Autorem twórczych opracowań wymienionych tańców, które wciąż zaskakują kunsztem choreograficznym, jest Elwira Kamińska. Nie obyło się bez oklasków, bisów oraz prawdziwego zadowolenia przybyłych na koncert gości.
- Piękne wokale oraz choreografie taneczne. Niech żałuje ten, kto nie był na tym fenomenalnym koncercie, który na długo pozostanie w pamięci każdego- mówiła jedna z uczestniczek poniedziałkowego wydarzenia.

A TO POLSKA WŁAŚNIE to widowisko muzyczne ukazujące piękno kultury narodowej na tle bogactwa spuścizny regionalnej. Całokształt koncertu stanowią ludowe pieśni i tańce charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, wzbogacone choreografiami tańców narodowych. Dynamika przedstawienia     i barwne kostiumy sceniczne tworzą widowisko, które przenosi widza w świat malowniczej kultury ludowej.