UM Piotrków Trybunalski: Ostatnie pożegnanie Jerzego Kukulskiego, Honorowego...

2 min czytania

DSC_0350

Dziś na cmentarzu ewangelickim w Piotrkowie odbył się pogrzeb dr hab. Jerzego Kukulskiego, wieloletniego Prorektora ds. Filii WSP, później Akademii Świętokrzyskiej w Piotrkowie Trybunalskim, profesora tejże uczelni, Honorowego Obywatela Piotrkowa Trybunalskiego.

W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyła rodzina, bliscy, współpracownicy, przedstawiciele uczelni UJK, władz miasta oraz rzesza piotrkowian. W imieniu władz miasta kondolencje rodzinie złożył sekretarz Bogdan Munik, który przypomniał zasługi profesora dla środowiska akademickiego oraz naszego miasta.

- W czasach kierowania piotrkowską uczelnią profesor doprowadził do rozbudowy bazy dydaktycznej i socjalnej, poszerzył ofertę edukacyjną, zwiększył liczbę wydziałów i ściągnął do Piotrkowa wysokiej klasy kadrę naukową. Renomowana, państwowa uczelnia, to przecież także prestiż dla miasta. Stworzenie takiej właśnie uczelni w Piotrkowie to bez wątpienia również zasługa śp. profesora Jerzego Kukulskiego podkreślał podczas ceremonii pogrzebowej sekretarz Bogdan Munik.
- Jednak należy pamiętać, że profesor to nie tylko autor licznych publikacji naukowych, wybitny organizator i życzliwy człowiek. Był przede wszystkim wspaniałym nauczycielem akademickim oraz wychowawcą młodzieży. Uwielbiany przez studentów, cieszył się powszechnym szacunkiem i poważaniem zakończył.

Jerzy Kukulski urodził się 8 października 1935 roku w Krzemieniewicach. Z piotrkowską uczelnią związany był od 1982 r. Posiadał tytuł naukowy doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie historii historii Polski XIX i XX-wiecznej. W latach 1994 1999 pełnił funkcję Dziekana Wydziału Zamiejscowego w Piotrkowie Trybunalskim Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Do 2005 r. był Prorektorem ds. Filii WSP a następnie Prorektorem ds. Filii Akademii Świętokrzyskiej. Tego samego roku Rada Miasta Piotrkowa Trybunalskiego przyznała Jerzemu Kukulskiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Jerzy Kukulski zmarł 20 września 2021 roku.

Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,

piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/ostatnie-pozegnanie-jerzego-kukulskiego-honorowego-obywatela-miasta-r17962

Autor: krystian