Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

1 kwietnia(do 30 września) na terenie całego kraju rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 to najważniejsze badanie demograficzne, które w Polsce wykonuje się raz na 10 lat. Zebrane informacje poszerzą oraz zaktualizują wiedzę na temat naszego kraju i jego mieszkańców.

Spisem objęte są:
• osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
• mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.
Udział w spisie jest obowiązkowy, a kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym, podlega grzywnie (Art. 57 Ustawy o statystyce publicznej).

Formularz spisowy można wypełnić na stronie GUS www.spis.gov.pl.
Jeśli ktoś nie ma możliwości samospisania się przez internet może tego dokonać telefonicznie. Wystarczy zadzwonić na infolinię – 22 279 99 99. Infolinia od 1 kwietnia będzie działać od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–20:00.
Istnieje także możliwość spisania się w Urzędzie Miasta przy Pasażu Rudowskiego 10. Każdy, kto chciałby spisać się w urzędzie musi wcześniej telefonicznie umówić się na taką wizytę (nr telefonu 44 732 77 01).
Po więcej informacji zapraszamy na specjalnie przygotowaną stronę: https://www.piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/narodowy-spis-powszechny-a333