Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
Kończą się prace modernizacyjne na ul. Belzackiej. Droga remontowana jest na odcinku od ronda A. Osieckiej do ul. Niemena.
Modernizacja ulicy Belzackiej to ważna inwestycja w zachodniej części miasta. Prace mają bardzo duże znaczenie dla wielu piotrkowian. Ulica Belzacka znajduje się w środku dużego osiedla, a codziennie przemieszczają się nią tysiące mieszkańców naszego miasta.
Dzięki inwestycji poprawi się dojazd m.in. do Szkoły Podstawowej nr 12, Przedszkola Samorządowego nr 19, Miejskiego Żłobka Dziennego, krytej pływalni, skate parku oraz linarium i placu zabaw.

Inwestycja, która zakładała wyłącznie prace drogowe, jest już w końcowej fazie. Zdecydowana część robót brukarskich już się zakończyła i trwają przygotowania do ułożenia ścieralnej warstwy asfaltu.
W ramach inwestycji przebudowano chodniki po obu stronach drogi. Wybudowano 46 nowych miejsc parkingowych oraz zerwano zniszczoną nawierzchnię jezdni, w miejsce której pojawi się gładki dywanik asfaltowy.
Całość uzupełnią elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

Koszt wykonania robót to blisko 880 tys. złotych i w całości zostanie pokryty z budżetu miasta.
 
*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Aktualne zaawansowanie prac po północnej stronie ul. Belzackiej, w miejscu gdzie ułożono chodnik z kostki betonowej oraz miejsca parkingowe.
- Zdjęcie nr 2:  Aktualne zaawansowanie prac przy budowie chodnika po południowej stronie ul. Belzackiej.
- Zdjęcie nr 3:  Aktualne zaawansowanie prac przy budowie miejsc postojowych po po północnej stronie ul. Belzackiej.
- Zdjęcie nr 4: Prace wykończeniowe przy budowie chodnika i miejsc postojowych przy ul. Belzackiej.
- Zdjęcie nr 5: Widok na ul. Belzacką podczas remontu chodnika i miejsc postojowych.