Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
W Mediatece 800-lecia ponownie otwarte zostały edukacyjne wystawy: „Gdzie wzrok nie sięga” i Nie wahaj się – baw się”. Wcześniej ekspozycje zostały poddane nanodezynfekcji, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne.
- Ekspozycje mają formę stanowisk, na których poprzez zabawę i doświadczenia można w ciekawy sposób zdobywać wiedzę – mówił podczas dzisiejszego briefingu prasowego prezydent Krzysztof Chojniak podkreślając, że jest to oferta skierowana zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.
- Zachęcam, aby skorzystać z możliwości zwiedzania wystaw. W okresie wakacyjnym częstokroć mamy więcej czasu, dlatego jest okazja, aby przyjść do mediateki i zapoznać się z ekspozycjami – zachęcał prezydent.

Zwiedzanie wystaw jest całkowicie bezpieczne, ponieważ wszystkie stanowiska zostały poddane nanodezynfekcji.
- Oznacza to, że wszystkie powierzchnie zostają pokryte powłoką fotokatalityczną, która wykorzystując światło – mówiąc kolokwialnie – zabija wszystkie wirusy, bakterie i inne zanieczyszczenia organiczne. Powłoka jest bardzo trwała, dzięki czemu nie ma potrzeby ciągłej dezynfekcji, a bezpieczeństwo zwiedzających jest zabezpieczone – tłumaczył Jakub Krężel, który oprowadza po wystawach w mediatece.
- Dodatkowo zakupiliśmy przyłbice i maseczki, których będzie obowiązek noszenia podczas zwiedzania wystaw – mówi Renata Wojtczak, dyrektor Mediateki 800-lecia dodając, że na okres wakacyjny przygotowana została specjalna oferta zarówno dla grup zorganizowanych, jak i indywidualnych zwiedzających.

Cennik wakacyjny na wystawy przedstawia się następująco:
- bilet dla osoby dorosłej – 10,00 zł,
- bilet ulgowy (uczniowie i studenci) – 7,00 zł,
- bilet rodzinny (2+1) – 20 zł, każda kolejna osoba w rodzinie 5,00 zł,
- bilet grupowy (liczony od 10 osób) – 5,00 zł.
Grupa może liczyć od 10 do 15 osób.

Wystawa „Nie wahaj się – baw się!” składa się z 12 stanowisk prezentujących różne efekty związane z działaniem wahadeł. Druga wystawa, „Gdzie wzrok nie sięga” to 28 stanowisk dotyczących zjawisk normalnie niewidzialnych dla człowieka. Są one związane z polaryzacją światła, interferencją oraz ultrafioletem i podczerwienią. Na wystawie można między innymi zobaczyć jak działa ekran LCD, czujka alarmowa, hologram, filtr fotograficzny czy też zwykłe na pozór okulary polaryzacyjne kierowcy.

Po zakończeniu briefingu pierwsza grupa zwiedzających – uczniowie z koła fizycznego działającego w Szkole Podstawowej nr 8 - miała okazję zapoznać się  wystawami.
Prezentacje można zwiedzać od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 19.00.