Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
Wszystkie osoby, które obecnie znajdują się w kwarantannie na terenie DPS - 98 mieszkańców oraz 19 pracowników - są zdrowe. Wyniki badań na COViD-19, które spłynęły w niedzielne popołudnie, są negatywne.
W obecnej sytuacji takie placówki, jak Domy Pomocy Społecznej są szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem. Dlatego od samego początku objęliśmy szczególną uwagą i troską naszą placówkę, aby chronić zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców DPS oraz całego personelu. Stąd decyzja o zlecaniu profilaktycznych badań.
W minioną sobotę (16.05) pobrano kontrolne wymazy do badań na obecność koronawirusa od wszystkich 117 osób znajdujących się w kwarantannie na terenie DPS.
- Dzięki błyskawicznym decyzjom władz miasta oraz wprowadzeniu kwarantanny w DPS dziś możemy Państwu przekazać bardzo dobre wieści - płynął główny przekaz podczas dzisiejszego briefingu prasowego, jaki zorganizowano w pobliżu placówki. - W placówce nie ma koronawirusa.

Kluczem do ochrony mieszkańców DPS okazały się profilaktyczne badania przesiewowe. Gdybyśmy tego nie zrobili, tak szybko nie wychwycilibyśmy zakażenia.
- Dziękuję wszystkim pracownikom, którzy w oddany sposób służyli mieszkańcom przez cały ten okres kwarantanny. Należą się im wielkie brawa nie tylko za pracę, ale także za dbanie o dobrą atmosferę w placówce – mówiła podczas briefingu Violetta Bielawska, dyrektor DPS i dodała, że dziś o północy kończy się kwarantanna.
- Od jutra zaczynamy normalnie funkcjonować, choć zastosowany będzie reżim sanitarny.
Pracownicy, którzy ostatnie dwa tygodnie spędzili w placówce będą teraz odpoczywać w domach. - Mieszkańcami zajmą się inni pracownicy. Rozważamy także wprowadzenie tygodniowych zmian, co będzie jeszcze dodatkowym zabezpieczeniem przed ewentualnymi zakażeniami – mówiła dyrektor Bielawska.

- Błyskawiczne działanie i wprowadzenie niezbędnych procedur nie byłoby możliwe bez odpowiedniej współpracy wielu służb, dlatego słowa podziękowania kieruję do wszystkich zaangażowanych w pomoc mieszkańcom i pracownikom DPS, na czele z pracownikami piotrkowskiego sanepidu – podkreślił Krzysztof Michalski, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony UM.