Piotrkowscy policjanci codziennie realizują swoje obowiązki, również te związane z pandemią koronawirusa. Sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną stosują się do wszelkich zaleceń oraz reagują na nieprzestrzeganie obecnych obostrzeń. Funkcjonariusze też wielokrotnie są proszeni o pomoc i ta pomoc jest niesiona.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa zdecydowanie wpłynęła na nasze życie codzienne. Policjanci również mają dodatkowe zadania, jak kontrolowanie osób będących na kwarantannie. W trakcie takich sprawdzeń zawsze pytają czy osobie objętej kwarantanną nie jest potrzebna pomoc, w codziennych sprawach, takich jak zrobienie zakupów, czy wykupienie leków. Zwracają również uwagę na osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą liczyć na pomoc bliskich.

Nikt nie zostanie pozostawiony bez pomocy. Prośbę o pomoc można kierować do każdego policjanta.

Funkcjonariusze po otrzymaniu informacji, że danej osobie potrzebna jest pomoc w realizacji zakupów, wykupieniu leków oraz innych codziennych czynności, przekazują taką informację do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim. Pracownicy ośrodka niosą pomoc potrzebującym, osobom samotnym i seniorom. Można również bezpośrednio skontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim.

http://www.mopr.piotrkow.pl/

Jak wiemy, w Piotrkowie Trybunalskim również wywiązała się inicjatywa wolontariatu „ Widzialna Ręka”, dla osób najbardziej potrzebujących. Również tam mogą się zgłaszać osoby, które potrzebują pomocy. Przekazywane są darmowe racje żywnościowe oraz środki ochrony osobistej w postaci maseczek i rękawiczek dla najbardziej potrzebujących. Na portalu społecznościowym inicjatywy „Widzialna Ręka” znajduje się formularz zgłoszeniowy, dla osób które tej pomocy potrzebują. Jeżeli widzimy osobę, która potrzebuje wsparcia, możemy również skorzystać z takiego formularza. Pomoc udzielana jest w sposób bezpieczny, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Jak dowiedzieliśmy się od inicjatora akcji, wolontariusze nigdy nie wchodzą do mieszkań osób potrzebujących pomocy. W przypadku przekazywania paczek żywnościowych dla najpotrzebniejszych, po kontakcie telefonicznym, paczki te pozostawiane są przed drzwiami, bez kontaktu osobistego. Duża część wolontariuszy zajmuje się również robieniem zakupów czy dostarczaniem leków. W ramach wolontariatu uruchomiona jest infolinia, czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-12:00, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat przedsięwzięcia.

Przypominamy również, aby dla bezpieczeństwa swojego i innych pozostać w domach.