UM Piotrków Trybunalski: Wyrób dowód bez wychodzenia z domu
Ponad milion dowód osobistych zostanie w tym roku wymienionych w całej Polsce. Najszybciej, najwygodniej i najłatwiej zrobić to za pomocą internetu dzięki e-usłudze.
W samym Piotrkowie Trybunalskim Urząd Miasta w najbliższych dwunastu miesiącach wyda około 3 tys. dowodów.
- Szacujemy, że w 2020 roku wymienimy około 2300 dowodów. Dodatkowo blisko 700 tegorocznym osiemnastolatkom wydamy dowody po raz pierwszy wylicza Paweł Bałecki, kierownik Referatu Ewidencji Ludności.
Jest prosty sposób, aby nie tracić czasu w kolejce i w ekspresowym tempie wymienić lub po raz pierwszy wyrobić dowód osobisty.
Wystarczy skorzystać z e-usług i całą sprawę załatwić za pomocą internetu, bez wychodzenia z domu.
Jak to zrobić?
Pierwszym krokiem jest założenie Profilu Zaufanego (poprzez bankowość elektroniczną lub stronę
).
Jeśli masz już Profil Zaufany wystarczy złożyć wniosek wraz ze zdjęciem za pomocą strony
.
- Zdjęcie musi być wyraźne, zrobione na gładkim tle na wprost” osoby fotografowanej. Tak, aby było czytelne zastrzegają magistraccy urzędnicy.
Kiedy dokument będzie gotowy otrzymamy stosowną informację i wówczas wystarczy jedna wizyta w Urzędzie, aby odebrać dowód.
Dzięki założeniu Profilu Zaufanego będziemy mogli nie tylko wyrobić dowód osobisty, ale także skorzystać z dziesiątek innych e-usług dostępnych w piotrkowskim magistracie. Więcej na ten temat piszemy
Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,
piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/wyrob-dowod-bez-wychodzenia-z-domu-r15603
Autor: krystian