zdjęcie
W niedzielę (12.01) w Starostwie Powiatowym odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie piotrkowskich pszczelarzy. Było to okazja nie tylko do złożenia życzeń, ale także podsumowania minionego roku.
Podczas spotkania przybyli symbolicznie połamali się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia. Za wkład w życie lokalnej społeczności dziękowali obecni na spotkaniu goście. Wspominano m.in. Piotrkowskie Święto Miodu, które rokrocznie w lipcu odbywa się w Rynku Trybunalskim.

Wśród zaproszonych gości był także wiceprezydent Adam Karzewnik, który składając życzenia podkreślał, jak praca pszczół jest istotna dla środowiska.
- Jeśli wyginą wszystkie pszczoły to człowiekowi zostanie tylko cztery lata istnienia. Te małe stworzenia mają ogromy wpływ na nasze życie, a bez nich świat nie mógłby istnieć. Z tego względu ogromnie ważne jest, abyśmy wspólnie troszczyli się o zdrowie pszczół, a przez to dbali o nasz ekosystem – mówił wiceprezydent Karzewnik.
Przypomnijmy, że w trosce o zdrowe środowisko Piotrków Trybunalski uruchomił miejską pasiekę, która od 2017 roku funkcjonuje na terenie stacji uzdatniania wody przy ul. Żwirki. Wzorując się na miejskim przykładzie w minionym roku podobną pasiekę na dachu swojego obiektu uruchomiła galeria Focus Mall.