zdjęcie
Kilkudziesięciu obecnych i byłych nauczycieli oraz katechetów zgromadziło się w piątek (10.01) na dorocznym spotkaniu opłatkowym pracowników oświaty. Tym razem gospodarzem spotkania była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów.
Na wstępie dyrektor Izabela Winiarska przywitała kilkuset nauczycieli, wychowawców, katechetów - obecnych oraz emerytowanych, którzy przybyli na coroczne spotkanie noworoczne pracowników oświaty.
Następnie uczniowie „trójki” wystawili specjalnie przygotowane na tę okazję przedstawienie opowiadające o Bożym Narodzeniu. Tradycyjnie nie zabrakło także wspólnego kolędowania.

Po zakończeniu części artystycznej noworoczne życzenia wszystkim zebranym złożył wiceprezydent Andrzej Kacperek. – Jestem głęboko przekonany drodzy nauczyciele, że wasza fantastyczna i efektywna praca zarówno edukacyjna, wychowawcza, jak i opiekuńcza przyniesie oczekiwane przez nas wszystkich owoce, a wasi wychowankowie będą zmieniać świat wyłącznie na lepsze. Życzę, aby nowy 2020 rok był rokiem bezpiecznym, rokiem pełnym wiary, miłości i nadziei, naszym najlepszym rokiem.

Spotkanie było też okazją do złożenia życzeń i gratulacji, obecnemu na spotkaniu, księdzu biskupowi Ireneuszowi Pękalskiemu, który 8.01 obchodził jubileusz 20-lecia sakry biskupiej. W imieniu władz miasta życzenia złożyli wiceprezydent Andrzej Kacperek i przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński.

Na zakończenie zebrani połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.