Każdy z nas lubi podróżować w komforcie i mieć poczucie bezpieczeństwa na trasie, dlatego dbamy o stan technicznych swoich pojazdów, a kiedy korzystamy z usług, takich jak wynajem długoterminowy aut używanych, dokładnie analizujemy ofertę i sprawdzamy, czy dany pojazd rzeczywiście jest w pełni sprawny. Tu jednak pojawia się pytanie – czy rzeczywiście warto stawiać na pojazdy używane, czy może lepiej na fabrycznie nowe. I z jakimi oszczędnościami będzie się to wiązało? Sprawdźmy!

Wynajem długoterminowy aut używanych – atrakcyjne ceny, ale…

Nie ulega wątpliwości, że popularność usługi, jaką jest wynajem długoterminowy aut używanych, wynika między innymi z tego, że wypożyczalnie zapewniają dostęp do wielu zróżnicowanych pojazdów i często zachęcają klientów dodatkowymi korzyściami, takimi jak pełen bak paliwa czy akcesoria samochodowe, które zwiększą komfort jazdy. Jednak największe znaczenie ma tutaj cena, jaką wynajmujący płaci za najem długoterminowy – często są to kwoty w granicach 200-500 zł miesięcznie, co jest niezwykle korzystne. Pozwoli nie tylko skorzystać z pojazdu do celów prywatnych, ale również wzmocnić firmową flotę posiadanych pojazdów.

Czy jednak cena ta jest adekwatna do jakości auta, z którego korzystamy? Cóż, tutaj jest prawdziwa loteria, bo zależy to od wielu czynników:

  • jakości wypożyczalni oraz jej profesjonalizmu w zakresie realizacji zleceń dla klientów,
  • modelu samochodu,
  • przebiegu oraz rocznika samochodu.

Wynajem długoterminowy aut używanych czy nowych? Odpowiadamy!

Niestety, pomimo tego, że na rynku funkcjonują wypożyczalnie, oferujące długoterminowy wynajem samochodów w pełni sprawnych technicznie i zadbanych, zdarzają się również firmy, które z pozoru oferują doskonałej jakości auta, a w praktyce są to samochody, do których lepiej nie wsiadać. Tuszowane są wszelkie braki i usterki, a zawodność takiego pojazdu jest tak naprawdę bardzo duża. Możesz więc zaryzykować, kierując się np. opiniami dotychczasowych klientów albo…

Postaw na długoterminowy wynajem aut fabrycznie nowych!

Na rynku funkcjonuje wiele wypożyczalni, które oferują wynajem długoterminowy dla osób fizycznych i firm, posiadając w swojej ofercie wyłącznie samochody fabrycznie nowe. Co więcej – niektóre wypożyczalnie samochodów luksusowych oferują najnowsze, najbardziej luksusowe modele pojazdów marki BMW, Audi czy Lexus. Stawiając na takie samochody masz pewność tego, że Twoja podróż przebiegać będzie bezpiecznie i komfortowo. Przede wszystkim dlatego, że to Ty jesteś pierwszym kierowcą i masz gwarancję fabryczną do końca trwania umowy z wypożyczalnią. Otrzymujesz też do swojej dyspozycji różne pakiety usług, które możesz dowolnie wybierać, a w ich ramach możesz liczyć na:

  • pełne ubezpieczenie OC, AC i assistance,
  • bezpłatne usługi serwisowe,
  • samochód zastępczy,
  • opony zimowe i wiele innych usług dodatkowych, zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy.

To, czy postawisz na wynajem długoterminowy aut używanych, czy fabrycznie nowych, zależy tylko od Ciebie. Pamiętaj jednak, że czasami lepiej jest zapłacić 2-3 razy więcej za usługę, ale cieszyć się jej najwyższą jakością, niż narazić się na usługi kiepskiej jakości. Tak właśnie jest w tym przypadku. Zaryzykujesz?