zdjęcie
Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki. Inauguracja odbyła się w środę (2.10) w piotrkowskiej filii UJK.
Już po raz czternasty piotrkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki. Podczas inauguracji Janina Franczak-Kujawska, prezes UTW opowiadała o nowym cyklu nauki oraz wspominała początki uczelnianej działalności piotrkowskich seniorów.
W trakcie uroczystości tradycyjnie zabrzmiało „Gaudeamus igitur”, a wybrani słuchacze - rozpoczynający swoją przygodę z UTW - odebrali z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka i prof. dr hab. Andrzeja Felchnera legitymacje studenckie, po czym złożyli uroczyste ślubowanie.

- UTW jest jednym z najprężniej działających stowarzyszeń w Piotrkowie Trybunalskim. Realizujecie państwo bardzo ważny cel, jakim jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Sprawnie działające organizacje pozarządowe to sprawnie działający samorząd, dlatego z radością wspieramy UTW w jego codziennym działaniu – mówił podczas uroczystości Krzysztof Chojniak.

Na zakończenie studenci wysłuchali tradycyjnego wykładu inauguracyjnego. W tym roku wygłosiła go dr Marta Walak, dyrektor piotrkowskiego Muzeum, która opowiedziała o Legionach Polskich.