zdjęcie
W niedzielny wieczór (1.09) na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert „Listy z Piotrkowa”, który był muzyczną historią wielokulturowego miasta.
Widowisko było muzycznym spacerem przez dzieje Piotrkowa Trybunalskiego. Artyści zabrali, licznie zgromadzonych, widzów w historyczną podróż rozpoczynającą się w dniu uruchomienia linii Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Ze sceny usłyszeliśmy znane przeboje oraz także mniej rozpoznawalne utwory. Historyczna podróż zakończyła się tuż po zakończeniu II wojny światowej.

Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie „Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci”, a jego reżyserem Bartosz Gumulec. Na scenie zaśpiewali: Anna Majewska-Owczarek, Julia Kafar, Magdalena Gumulec, Maciej Łagodziński, Patrycja Sikora, Maria Majewska oraz Beata Królikiewicz.