zdjęcie
Już po raz czternasty w naszym mieście odbył się Integracyjny Indywidualny Turniej w Boccię. Zawody we wtorek (7.05) zorganizowano w hali „Relax”.
W zawodach rywalizowali zawodnicy z całego regionu. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach: osoby chodzące oraz jeżdżące na wózkach.
W pierwszej kategorii najlepszy okazał Szymon Kaczmarek (MOS). Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Skorupski (WTZ Piotrków), zaś na trzecim Tadeusz Więckowski (PCPR Poddębice). Z kolei w kategorii osób na wózkach zwyciężył Tomasz Świątek (Niepełnosprawni Opoczno), drugie miejsce zdobył Kamil Purgał (SP 10), zaś trzecie miejsce przypadło Marcel Kurzela (SP 10).

Równolegle na hali rozegrano turniej darta. W rzutkach najcelniejszym okiem wykazał się Sebastian Szymkowiak (MOS Łękawa). Drugie miejsce zajął Tomasz Skorupski (WTZ Piotrków), zaś trzecie Żaneta Pardowska (ŚDSP Piotrków). Z kolei w kategorii osób poruszających się na wózkach najcelniej trafiał Mariusz Krupiński (FAR Łódź), tuż za nim znalazła się Ewa Krajewska (PCPR Poddębice) oraz Joanna Papiewska (Niepełnosprawni Piotrków).

Po zakończeniu sportowej rywalizacji Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak oraz Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński wręczyli najlepszym zawodnikom i zawodniczkom puchary, dyplomy oraz nagrody, gratulując wszystkim uczestnikom zdrowej rywalizacji oraz zaangażowania.