Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
Państwowa Inspekcja Sanitarna świętuje w tym roku 100-lecie powstania służb sanitarnych w Polsce. W piątek odbyły się uroczyste obchody jubileuszu.
 
- Dzięki Waszej pracy i wysiłkowi, który codziennie podejmujecie, my mieszkańcy możemy żyć bezpiecznie i zdrowo. Możemy spożywać zdrową żywność, przebywać w bezpiecznych warunkach, a nasze dzieci mogą uczyć się w przyjaznych dla zdrowia placówkach oświatowych. Bez obaw możemy korzystać z basenów, kąpielisk oraz spożywać zdrową wodę. Za to chciałem serdecznie podziękować i życzyć dalszych sukcesów na polu zawodowym i w życiu prywatnym – mówił obecny na uroczystości wiceprezydent Andrzej Kacperek.

Obchody jubileuszu były także okazją do wręczenia wyróżnień. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Ludomir Pencina wręczył Brązowe Medale Honorowe Piotrkowa Trybunalskiego dla: Elżbiety Dobrzyńskiej, Wiesławy Kozińskiej, Joanny Roll oraz Danuty Szokalskiej.
Całą uroczystość zakończył urodzinowy tort.

W Piotrkowie Trybunalskim początki służby sanitarnej to rok 1947. Obecnie stacja zatrudnia 98 osób, w jej strukturze wydzielony jest Oddział Laboratoryjny i Oddział Nadzoru Sanitarnego. W 2018 roku laboratorium PSSE wykonało 9 411 badań w ramach nadzoru sanitarnego i 18 796 badań w ramach działalności usługowej.