Od 8 lipca zamknięcie ul. Słowackiego na trzy tygodnie
Od 8 lipca kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu na ul. Słowackiego, gdzie rozpocznie się modernizacja nawierzchni. Prace potrwają około trzech tygodni i obejmą zamknięcie odcinka drogi, co wpłynie na codzienne dojazdy oraz trasy autobusów miejskich.

Zakres prac remontowych na ul. Słowackiego

Prace modernizacyjne na ul. Słowackiego obejmą odcinek od ul. Polskiej Organizacji Wojskowej (POW) do placu Kościuszki. W ramach inwestycji planowane jest zerwanie starej nawierzchni oraz nałożenie nowej warstwy asfaltowej. Odcinek ten zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego od 7 lipca, co oznacza, że kierowcy będą musieli korzystać z objazdów przez około trzy tygodnie.

Zmiany w kursowaniu autobusów miejskich

W związku z remontem, zmienią się także trasy autobusów MZK. Linie 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 i 8 będą kursować objazdem przez ul. POW – Roweckiego – Dąbrowskiego/Sienkiewicza – Wojska Polskiego – Toruńską do placu Kościuszki. Linia 9 w kierunku ul. Dmowskiego będzie od przystanku Wojska Polskiego-Wiadukt jechać przez ul. POW – Roweckiego – Dąbrowskiego – Wojska Polskiego do przystanku Wojska Polskiego – Zamurowa. W kierunku ul. Nowowiejskiej autobusy będą kursować od przystanku Wojska Polskiego – Cmentarna przez ul. Wojska Polskiego – Sienkiewicza – Roweckiego – POW – Wojska Polskiego.

Nowe przystanki i dostęp do dworca kolejowego

Aby zapewnić mieszkańcom dostęp do dworca kolejowego podczas trwania prac, zostaną ustawione tymczasowe przystanki przy ul. Roweckiego. Dodatkowo, na czas objazdu będą obowiązywać przystanki: Wojska Polskiego – Toruńska, Wojska Polskiego – Cmentarna.

Modernizacja ul. Słowackiego jest konieczna, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy. Mieszkańcy muszą jednak przygotować się na tymczasowe utrudnienia. Zachęcamy do śledzenia dalszych komunikatów i planowania podróży z uwzględnieniem wprowadzonych zmian.


Opierając się na: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego