Dni Miasta 2024: Utrudnienia w ruchu w centrum Piotrkowa od piątku
W nadchodzący weekend mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w obchodach Dni Miasta 2024. W związku z organizacją wydarzenia, w centrum miasta zostaną wprowadzone zmiany w ruchu drogowym oraz kursowaniu komunikacji miejskiej.
  1. Zmiany w kursowaniu autobusów od 14 czerwca.
  2. Nocny Półmaraton Piotrkowski - czasowe zamknięcia dróg.
  3. Objazdy dla linii autobusowych 0, 1, 2, 4, 5, 6, 7 i 8.
  4. Zmiany w ruchu drogowym w dniach 15-16 czerwca.

Od 14 czerwca, piątek, z powodu budowy sceny na placu Kościuszki, od godziny 8:00 nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Linie 0 i 6 w kierunku Michałowa i Wierzej będą miały objazd przez ul. Słowackiego i Sienkiewicza do przystanku Sienkiewicza-Urząd Miasta, a następnie wrócą na swoje standardowe trasy. W kierunku powrotnym autobusy pojadą przez al. Piłsudskiego i al. Armii Krajowej.

Linie 1, 5 i 8 w kierunku Lotniska, ul. Rakowskiej i Świerczowskiej będą miały trasę objazdową przez ul. Słowackiego, Sienkiewicza i al. Kopernika do przystanku al. 3 Maja-al. Kopernika. Powrót będzie przebiegał przez al. Kopernika, al. Piłsudskiego i al. Armii Krajowej.

W piątek, od godziny 18:00, z powodu Nocnego Półmaratonu Piotrkowskiego, dla ruchu zostaną zamknięte ulice w centrum miasta. Autobusy będą kursować objazdem przez al. Armii Krajowej i al. Piłsudskiego. Linie 9 w kierunku Nowowiejskiej będą miały trasę przez ul. Wojska Polskiego.

W weekend 15-16 czerwca, ul. Słowackiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do placu Kościuszki oraz sam plac Kościuszki będą zamknięte dla ruchu. Autobusy linii 0, 1, 2, 4, 5, 6, 7 i 8 będą kursować objazdem według schematu z 14 czerwca, od godziny 8:00 do 18:00. Linia 9 w kierunku ul. Dmowskiego będzie miała trasę przez ul. Słowackiego, Dąbrowskiego i Wojska Polskiego.

Warto zaplanować swoje podróże z wyprzedzeniem i korzystać z alternatywnych tras, aby uniknąć utrudnień. Mieszkańcy proszeni są o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowania i komunikaty dotyczące zmian w ruchu drogowym.


Wg inf z: UM Piotrków Trybunalski