Mali szachiści z Przedszkola nr 24 rywalizowali w turnieju
Małe umysły, wielkie ambicje – przedszkolaki z PS 24 zaskoczyły swoimi szachowymi umiejętnościami. W Przedszkolu Samorządowym nr 24 im. Misia Uszatka zakończył się III turniej szachowy, pokazując, że szachy nie mają wieku i mogą stać się pasją nawet dla najmłodszych.
  1. W marcu rozpoczęła się szachowa przygoda dzieci z grup III, IV i V.
  2. Pod okiem dyrektor Henryki Zawiślak, przedszkolaki zgłębiały tajniki szachów.
  3. III Turniej Szachowy zakończył się wręczeniem nagród przez Prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
  4. W jury zasiedli m.in. Lech Kaźmierczak i Kazimierz Michta, dziadek jednego z uczestników.

W naszym mieście, gdzie tradycyjnie króluje piłka nożna i siatkówka, grupa przedszkolaków z PS 24 udowodniła, że szachy również mogą być emocjonującym i rozwijającym hobby dla najmłodszych. Od początku marca, maluchy z grup III, IV i V rozpoczęły swoją przygodę z królewską grą. Zajęcia prowadzone pod czujnym okiem dyrektor Henryki Zawiślak, nie tylko wprowadziły dzieci w świat szachów, ale również przygotowały je do udziału w III Turnieju Szachowym.

Zaangażowanie i umiejętności młodych szachistów zostały docenione podczas uroczystego podsumowania turnieju. Prezydent Krzysztof Chojniak, objąwszy patronat nad wydarzeniem, wraz z przewodniczącym Komisji do spraw Kultury i Sportu, radnym Lechem Kaźmierczakiem, oraz Kazimierzem Michtą, dziadkiem jednego z uczestników, wręczyli nagrody najlepszym młodym strategom. Jury, w którego składzie znalazły się również osoby związane z edukacją i wolontariatem, miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców spośród tak wielu utalentowanych graczy.

Wydarzenie to pokazało, jak wielkie znaczenie dla rozwoju dzieci może mieć nauka gry w szachy. Jak podkreśliła dyrektor Zawiślak, szachy to nie tylko doskonała forma spędzania wolnego czasu, ale również sposób na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i planowania strategicznego. To piękno szachów, które łączy pokolenia, zostało dostrzeżone i docenione podczas turnieju w PS 24, stając się inspiracją dla innych placówek oświatowych w naszym mieście.


Według informacji z: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego