Województwo łódzkie z biegiem czasu stało się jednym z najważniejszych ośrodków w branży IT. W dalszym ciągu region ten oferuje również pracę w przemyśle. Jak dokładnie wygląda sytuacja w tym obszarze Polski pod kątem zawodowym?
Praca w Łódzkim – jakie są oferty pracy?
Nieustannie osób do pracy poszukuje sektor IT. Przeglądając dane za drugi kwartał 2023 roku, możemy zauważyć, że to właśnie zawodu w tej branży często szukali mieszkańcy Łodzi, Piotrkowa, Opoczna czy Tomaszowa Mazowieckiego. Co istotne, przeciętne oferowane wynagrodzenie w przypadku umowy o pracę w t IT w tym regionie wynosiło 21 000 zł brutto.
Jest to ciekawe, ponieważ pod pewnymi względami województwo łódzkie oferuje w tym sektorze lepsze warunki od Warszawy, w której rozpiętość stawek jest zdecydowanie szersza, a przeciętne wynagrodzenie w IT zauważalnie niższe.
Pamiętaj również o tym, że w tej branży regularnie pojawiają się ogłoszenia oferujące możliwość pracy hybrydowej lub zdalnej. Z tego powodu mieszkając w małej miejscowości, nadal możesz rozważyć pracę dla firmy IT z Łodzi.
Praca w Tomaszowie Mazowieckim
Wolisz inny rodzaj pracy? W takim razie wiedz, że jednym z zawodów, na które jest ogromne zapotrzebowanie, jest bycie kierowcą. Ofert z branży transportowej nie brakuje, a co dodatkowo istotne, nie zawsze wiążą się one z byciem poza domem przez kilkanaście dni.
Przykładowo, jeśli posiadasz prawo jazdy kategorii C i aktualne badania psychologiczne, to możesz zdecydować się na wykonywanie cotygodniowej trasy Polska-Węgry. Pracodawca informuje, że będziesz mieć wolne weekendy, dlatego jeśli odstraszały Cię wielodniowe wyjazdy, to może to być czymś dla Ciebie.
Jeśli mieszkasz w Tomaszowie Mazowieckim, to jedną z opcji poszukiwania pracy będzie regularne sprawdzanie ogłoszeń w internecie. Ofert możesz szukać między innymi w tym miejscu: https://www.gowork.pl/praca/tomaszow-mazowiecki;l. Jak widać, praca Tomaszów Mazowiecki ma sporo do zaoferowania.
Rynek pracy w Łódzkim
Województwo łódzkie uchodzi za jedno z najlepiej opłacanych miejsc w Polsce. Jest to częsty kierunek obierany na przykład przez absolwentów uczelni wyższych. Co jednak ciekawe, ofert pracy nie ma tak dużo, jak w niektórych regionach naszego kraju, ale z drugiej strony oferowane stawki są zauważalnie wyższe.
Warto również odnotować, że w 2023 roku oferowano mniej prac w trybie zdalnym bądź hybrydowym względem roku 2022. To pokazuje, że niektórzy pracodawcy wolą działać w trybie stacjonarnym, ponieważ w ich przypadku uchodzi on za bardziej efektywny. Z drugiej strony rośnie liczba centrów biznesowych, co świadczy o tym, że część firm przekonała się do działania hybrydowego i nie zamierza z tego rezygnować.
Co również istotne, województwo łódzkie ma sporo do zaoferowania zarówno osobom z wykształceniem wyższym, jak i ludziom z „fachem w ręku”. Z tego powodu, jeśli zamierzasz szukać pracy w tym regionie, to istnieje duża szansa na to, że faktycznie uda Ci się ją znaleźć, czego Ci zresztą życzymy!