AS
Trwają zapisy do VII Nocnego Półmaratonu Piotrkowskiego Wielu Kultur. W tym roku uliczny bieg odbędzie się 9 czerwca. 
Prawdziwa gratka dla miłośników biegania, czyli Nocy Półmaraton Piotrkowski to atrakcja, która uświetni tegoroczne Dni Miasta. W tym roku uliczny bieg odbędzie się 9 czerwca. Organizatorzy na wzór lat ubiegłych przygotowali dwa dystanse: klasyczny półmaraton (21 km) oraz ćwierćpółmaraton, który liczy 5,2 km.
 
Podobnie jak w latach ubiegłych została wytyczona również trasa, jaką będą mieli do pokonania tegoroczni uczestnicy biegu. Powiedzie ona przez centrum miasta oraz zabytkowe uliczki starówki. Zawodnicy przebiegną m.in. przez Al. Kopernika i Piłsudskiego, ul. Słowackiego, POW, Sienkiewicza i Jerozolimską, a także Rynek Trybunalski.
- Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur to rozwijanie sportowych zainteresowań mieszkańców miasta, integracja środowiska sportowego. Ponadto ta sportowa inicjatywa od 2015 roku pozwala na zwiedzanie historycznego miasta i łączenie ducha rywalizacji z doskonałą zabawą - mówi Leszek Heinzel, dyrektor OSiR i dodaje, że do tej pory na VII Nocny Półmaraton Piotrkowski zapisało się 400 osób.

Zapisy do tegorocznego półmaratonu trwają do 2 czerwca TUTAJ. Bieg rozpocznie się o godz. 21.00.

Poniżej przedstawiamy koszulki biegowe, które obowiązywać będą na tegorocznym VII Nocnym Półmaratonie Piotrkowskim. Pakiety będzie można odebrać w dniu biegu tj. 9 czerwca od godz. 10.00 do 20.00 w Hali "RELAX" (ul. Stefana Batorego 8).