park
Miasto podpisało umowę na wykonanie modernizacji stawu w parku m. ks. J. Poniatowskiego. Prace w głównej mierze obejmą wzmocnienie skarp.
Zielone płuca miasta – tak częstokroć mówimy o miejscach w Piotrkowie, gdzie przyroda odgrywa szczególną rolę. Tak jest m.in. w zabytkowym parku ks. J. Poniatowskiego. Rokrocznie zieleniec ten jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez piotrkowian miejsc. Cały teren parku kilka lat temu przeszedł rewaloryzację. Wówczas urządzono i zasadzono mnóstwo zieleni, wykonano pielęgnację drzewostanu, wyremontowano alejki oraz ustawiono nowe latarnie i ławki parkowe. Teraz przyszedł czas na modernizację stawu.

We wtorek (14.03) miasto podpisało umowę na wykonanie modernizacji stawu ze szczególnym uwzględnieniem remontu skarp.
- Inwestycja obejmuje między innymi: demontaż istniejących i wykonanie nowych umocnień skarp stawu, remont wylotów drenarskich i wylotu kanału deszczowego, remont mnicha i schodów, sadzenie krzewów i bylin oraz wykonanie trawników – przybliża zakres zadania Katarzyna Szokalska, dyrektor Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.

Inwestycję wykona firma GRANIT Dariusz Pylak ze Strzegomia. Czas realizacji to 5 miesięcy od dnia podpisania umowy. Koszt zadania to ponad 660 tys. zł.