Nowoczesne budownictwo korzysta z różnych technologii zabezpieczania wykopów. Jednak większość jest nieopłacalna, jeśli chodzi o wykopy, których szerokość nie przekracza 1,5 metra. Czy zatem jesteś skazany na ścianki berlińskie, ścianki szczelne czy stalowe grodzice? Oczywiście, że nie! Lekkie aluminiowe szalunki typu BOX wykorzystasz w przypadku wykopów wąskoprzestrzennych. Co więcej, zamontujesz je szybko i łatwo.

Aluminiowe klatki do zabezpieczania wykopów, czyli jak sprawdzą się szalunki typu BOX na Twoim placu budowy?

Aluminiowe klatki do zabezpieczania wykopów GME — dlaczego to dobre rozwiązanie?

Jak już wspomniano, aluminiowe klatki do zabezpieczania wykopów służą do obudowy wykopów wąskoprzestrzennych. Tego typu szalunki składają się z dwóch płyt połączonych ze sobą rozporami z płynną lub skokową możliwością regulacji długości.

Tym, co wyróżnia aluminiowe hydrauliczne klatki do wykopów GME to niska waga i duża wytrzymałość. Wszystko za sprawą ścian aluminiowych, wzdłużnych szyn oraz siłowników ze sprężyną zwrotną w osłonie stalowej. Nie tylko łatwo je zamontujesz, ale także szybko zdemontujesz.

Kiedy nie chcesz wydawać pieniędzy na ścianki berlińskie, ścianki szczelne i stalowe grodzice, postaw na aluminiowe zabezpieczenia głębokich wykopów marki GME. Wykorzystasz je nawet w przypadku głębokich wykopów do 8 metrów, montując BOX jeden na drugim? Już wiesz, że wykonane są z aluminium, jednak jest to nie byle jakie aluminium, tylko klasy lotniczej! Lekkie, niekorodujące i o ogromnej odporności.

Instalacja w gruncie? Nie obawiaj się zabezpieczyć wykopy!

Zaletą aluminiowych klatek do zabezpieczania wykopów GME, jest to, że możesz zabezpieczyć nimi wykop, nawet jeśli przez grunt przechodzą instalacje. Systemy szalunków hydraulicznych pozwolą Ci ominąć skrzyżowania uzbrojeń typu instalacje poprzeczne i wzdłużne — telekomunikacyjne, wodno-kanalizacyjne i gazowe. Jak to możliwe? Wystarczy, że zastosujesz ramy poziome. I już masz problem z głowy.

Aluminiowe szalunki GME — idealne w przypadku osuwającego się gruntu

Kiedy wykonujesz głębokie wykopy, tym, co spędza Ci sen z powiek, jest osuwający się grunt. Produkty marki GME i tutaj radzą sobie doskonale. Wszystko za sprawą sprytnej techniki montażu. Twój operator po prostu wkłada aluminiowy BOX do wykopu o mniejszej szerokości niż szerokość wykopu, a następnie rozszerza siłowniki hydrauliczne (z poziomu „0” za pomocą pompki hydraulicznej). Tym samym ściany aluminiowych klatek GME rozpierają się o ściany wykopu. I nic się nie osuwa.

Montaż aluminiowych ram do wykopów GME

Zabezpieczanie wykopów wiąże się z szeregiem działań, na które nie zawsze masz czas. Przede wszystkim aluminiowe klatki do wykopów są, jak już wspomnieliśmy, bardzo lekkie, dzięki czemu ich transport nie jest skomplikowany. Co więcej, sprawdzają się przy dużym parciu gruntu.

Systemy aluminiowych hydraulicznych szalunków typu BOX marki GME zasila pompka ręczna. Ciśnienie, jakie przepływa przez siłownik hydrauliczny, waha się między 56 a 102 bary. To właśnie ono sprawia, że cała konstrukcja jest niezwykle wytrzymała.

Montaż szalunków GME wykonasz z poziomu „0”, co oznacza, że Twój operator nie musi się schylać, wchodzić do wykopu i nadwyrężać swoich sił. System montuje w pozycji stojącej.

GME, czyli firma z bogatą tradycją w dziedzinie inżynierii budowlanej

GME jest firmą z branży inżynierii budowlanej, która powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 60. minionego wieku. Od tego momentu rozszerzyła swoją działalności i obecnie zajmuje 2 zakłady produkcyjne w Michigan w Union City, a także dysponuje własnym zapleczem badawczym.

Zmieniające się trendy na rynku budowlanym to dla GME wyzwanie, z którym radzi sobie doskonale. Świadczą o tym rzesze zadowolonych z produktów marki klientów, kontrahentów i dystrybutorów.

Marka GME opatentowała wiele funkcji swoich systemów do zabezpieczeń wykopów. Nic jednak dziwnego — trudno szukać na światowym rynku produktów lżejszych i łatwiejszych w montażu.

Nie martw się głębokimi wykopami na placu budowy! Jeśli odpowiednio je zabezpieczysz szalunkami GME, nic złego się nie wydarzy. Przede wszystkim grunt się nie osunie i praca wielu fachowców nie pójdzie na marne! Szybko zamontujesz aluminiowe klatki do wykopów GME, które wytrzymają nawet bardzo duży napór ziemi.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://liftonpolskasklep.pl/kategoria/zabezpieczenia-wykopow-szalunki-do-wykopow/klatki-aluminiowe/