W środę, 1 lutego o godz. 16:00 w Mediatece 800-lecia odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Miniphänomenta, czyli minicentrum nauki do samodzielnego eksperymentowania.

Miniphänomenta jest wystawą naukową do samodzielnego odkrywania, poświęconą zjawiskom fizycznym. Stworzona została przez prof. Lutza Fiessera. Jej budową i udostępnianiem w Polsce zajął się Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej, partner regionalny Centrum Nauki Kopernik w zakresie Klubów Młodego Odkrywcy. Nawiązanie współpracy przez KMO „Kot w okularach” pozwoliło, aby wystawa znalazła się w MBP i została udostępniona wszystkim szkołom i osobom prywatnym z regionu łódzkiego. Cieszymy, że możemy ją pokazać piotrkowskim dzieciom i ich opiekunom. Wystawa wymaga samodzielnego odkrywania. Nie ma instrukcji. Każde zadanie wykonywane jest samodzielnie. Jej założeniem jest brak podpowiedzi ze strony animatorów.

Wystawa czynna będzie do 15 lutego. Do wspólnego odkrywania i eksperymentowania zapraszamy zarówno grupy szkolne (zapisy pod numerem 502 419 334), jak i indywidualnych odwiedzających. Wstęp bezpłatny. Ostatnie wejście na wystawę o godz. 18:00.