DSC_3511 (1)
W tym roku miasto przystąpi do realizacji jednej z ważniejszych inwestycji w południowej części miasta - remontu ulicy Roosevelta. Zadanie realizowane będzie na odcinku od ronda Żołnierzy Wyklętych 1944-1956 do ulicy Towarowej oraz od ulicy Wroniej do Granicznej.
 
W III kwartale 2022 roku piotrkowski magistrat ogłosił postępowania przetargowe, które miało wyłonić wykonawcę na remont ulicy Roosevelta na całym jej odcinku, czyli od ronda Żołnierzy Wyklętych do granic miasta. Inwestycja miała być realizowana o pozyskane dofinansowanie z programu "Polski Ład". Najkorzystniejsza oferta złożona w postępowaniu opiewała na kwotę ponad 78 mln zł. Przewidywana wartość inwestycji oszacowana była na kwotę ok. 29 mln zł, dlatego zdecydowano wówczas o unieważnieniu przetargu.

​- Nie zrezygnowaliśmy z planów przebudowy tej drogi, dlatego podjąłem rozmowy w sprawie możliwości modyfikacji zakresu inwestycji. Rozmawiałem w tej sprawie z Premierem RP i taka deklaracja padła już w październiku. Ponownie złożyliśmy wniosek na dwa odcinki. Promesę otrzymaliśmy dopiero w miniony poniedziałek. Niemniej jednak cieszymy się, że w ramach tych środków finansowych, które zostały ponownie przyznane, będziemy mogli zrealizować remont ul. Roosevelta - mówił podczas dzisiejszego briefingu prasowego prezydent, Krzysztof Chojniak.Aktualnie Biuro Rozwoju Miasta i Inwestycji przygotowuje niezbędne dokumenty pozwalające na ogłoszenie przetargu.
- Zakres inwestycji jest bardzo szeroki i obejmuje przebudowę drogi wraz mediami znajdującymi się pod powierzchnią ziemi. Bardzo ważne będzie wybudowanie długiego fragmentu kanalizacji deszczowej. Przebudujemy również wodociąg i „sanitarkę”. Po stronie południowej znajdzie się chodnik i ścieżka rowerowa, a po północnej chodnik. Przebudujemy zatoki autobusowe, ustawimy oświetlenie led oraz elementy małej architektury – przybliżała szczegóły inwestycji Marzena Kacperczyk, zastępca dyrektora Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.

Jeśli uda się rozstrzygnąć postepowanie to jako pierwszy zostanie wykonany fragment od ul. Wroniej do ul. Granicznej, ponieważ magistrat posiada już dokumentację techniczną tego odcinka. W trakcie prowadzenia robót drogowych na wspomnianym fragmencie firma równolegle będzie przygotowywała dokumentację techniczną dla odcinka od Żeromskiego do Towarowej, ponieważ inwestycja będzie realizowana w formule „projektuj i buduj”.
Przypominamy, że miasto pozyskało blisko 27 mln zł dofinansowania na modernizację ulicy Roosevelta z programu rządowego „Polski Ład”. Termin realizacji przedsięwzięcia poznamy po ogłoszeniu przetargu, natomiast urzędnicy szacują, że okres ten wyniesie około dwóch lat licząc od dnia podpisania umowy z wykonawcą.