Pokemon Unite - co to za gra?

Lubisz gry z gatunku MOBA? Jeśli tak, to Pokemon Unite jest rozrywką stworzoną dla Ciebie. Gra dostępna jest na smartfony i tablety z Androidem oraz systemem iOS, a także na Nintendo Switch. Sprawdź, jak wybrać najlepszego pokemona i pokonać przeciwników.

Co to jest Pokemon Unite?

Pokemon Unite to gra typu MOBA, co po rozwinięciu oznacza Multiplayer Online Battle Arena. Grami z takiego gatunku są np. takie popularne produkcje, jak: League of Legends, Heroes of the Storm, czy też DotA2. W nowej grze Pokemon drużyny składające się z pięciu graczy każda rywalizują między sobą na jednej arenie. Postaci, których używa się w rozgrywce w Pokemon Unite, to oczywiście znane wszystkim Pokemony, które można odblokować przy użyciu waluty dostępnej w grze lub za pomocą mikropłatności. Wiadomo, że nikt nie chce tracić pieniędzy na słabsze pokemony, dlatego w związku z tym często pojawia się pytanie: jakiego Pokemona warto kupić w pierwszej kolejności? Warto dobrze zastanowić się nad swoim pierwszym wyborem, aby od razu wejść w posiadanie silnych postaci i mieć większe szanse na zwycięstwo.

Jaką rolę wybrać?

Ogólna zasada każdej gry jest taka sama, czyli: graj postacią, którą umiesz grać. Jeśli dążysz do uzyskania jak najlepszego wyniku w grze rankingowej, to nie warto eksperymentować, ponieważ nie tylko zaniżasz swoje wyniki, ale także psujesz zabawę sobie i innym graczom. Jeśli nie zależy Ci na bardzo wysokich wynikach i chcesz posiadać więcej korzyści z gry, to możesz nauczyć się grać dwoma postaciami z każdej roli. Jest to bardzo przydatne, ponieważ gdy drużynie zabraknie tanka, możecie wybrać dowolną rolę i zwiększyć szanse na wygraną w meczu. Jak ustalić czy dany pokemon będzie spisywał się dobrze, czy raczej nie poradzi sobie w rozgrywce? Z pomocą przychodzą oficjalne statystyki - warto jednak pamiętać, że nie przedstawiają one całego obrazu, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zaznajomienie się ze skillami postaci, które są stałe, a niektóre z nich zostały stworzone  w taki sposób, aby zawsze dawały przewagę w grze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnych rolach pokemonów i zapoznać się z konkretnymi skillami poszczególnych postaci, to koniecznie zajrzyj na stronę https://techpolska.pl/najlepsze-pokemony-do-gry-w-pokemon-unite/. Znajdziesz tam między innymi zestawienie najlepszych pokemonów dla konkretnych ról, a także wyszczególnienie ich umiejętności.

Instalacja i zasady Pokemon Unite

Instalacja Pokemon Unite jest bardzo prosta. Posiadacze urządzeń z systemem Android muszą jedynie skorzystać ze znanego wszystkim sklepu Google Play, a gracze korzystający z urządzeń Apple muszą udać się na odpowiednią stronę sklepu AppStore. Gracze korzystający ze Switcha również z łatwością znajdą grę - korzystając ze sklepu Nintendo. Warto pamiętać, że w grze wprowadzony został crossplay - co oznacza, że gracze mogą ze sobą konkurować na różnych platformach.

Na czym dokładnie polega gra w Pokemon Unite? Cała rozgrywka odbywa się na arenie, na której znajdują się nie tylko gracze, ale także dzikie pokemony. Gracz może z nimi walczyć, jednak ich pokonanie nie jest głównym celem gry. Pokemon Unite to gra polegająca na rozegraniu meczu. Celem graczy jest strzelanie bramek, za które zdobywa się punkty, a każda z drużyn ma do swojej dyspozycji trzy bramki. Oczywistym jest, że swoich bramek należy bronić, jednak mają one także dodatkową funkcję, a mianowicie można w nich również odzyskać energię - potrzebną do dalszej gry. Wejdź na stronę https://techpolska.pl/najlepsze-pokemony-do-gry-w-pokemon-unite/ i sprawdź jakiego pokemona warto wybrać, aby cieszyć się wygranymi. Dzikie pokemony nie znajdują się jednak na arenie bez przyczyny. Walka z nimi również się opłaca, ponieważ dzięki ich pokonaniu gracz zdobywa energię konieczną do przeprowadzenia ataku na bramkę przeciwnika. Pokemon Unite to bardzo łatwa w obsłudze gra, której zasady da się zrozumieć bardzo szybko, jednak dla graczy, którzy słabiej poradzą sobie z przyswajaniem zasad, gra oferuje oczywiście samouczek.