Depilacja laserowa - uwolnij się od włosów!

Depilacja laserowa na stałe zagościła w salonach kosmetycznych i cieszy się rosnącą popularnością. Dzięki temu prostemu zabiegowi można trwale usunąć zbędne owłosienie i z prawdziwą ulgą zapomnieć o częstym goleniu czy bolesnemu usuwaniu za pomocą wosku lub depilatora. Czy to zawsze najlepsze rozwiązanie i dla każdego? Sprawdź!

Depilacja laserowa czy jest dla każdego?

Depilacja laserowa jest nowoczesną i bardzo skuteczną metodą usuwania niechcianego owłosienia. Stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych, bolesnych i mało efektywnych metod mechanicznych. W tym zabiegu używa się wiązki lasera, która dostarcza olbrzymią energię do cebulki włosa, powodując jej przegrzanie i trwałe uszkodzenie włosa.

Ze spektakularnych efektów depilacji laserowej może korzystać każdy, bez względu na płeć. Jest to obecnie najlepsze rozwiązanie, gdy chce się usunąć owłosienie w celach estetycznych, również w sytuacji nadmiernego owłosienia wynikającego z zaburzeń hormonalnych. Depilacja laserowa jest też niezwykle pomocna w niwelowaniu stanów zapalnych mieszków włosowych.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przygotowanie do zabiegu jest bardzo proste i mało czasochłonne. W dniu poprzedzającym zabieg należy zgolić włoski oraz odpowiednio nawilżyć skórę. Dbałość o kondycję skóry pozwala uniknąć podrażnień i przesuszenia. Ważne by 4 tygodnie przed użyciem lasera nie usuwać włosków razem z cebulkami tj. przy użyciu wosku, depilatora lub pęsety. Należy również unikać kosmetyków, leków i ziół fotouczulających.

Niektóre przeciwwskazania

Niestety, istnieją pewne okoliczności, w których zabieg depilacji laserowej nie może być wykonany, są to m.in.:

  • ciąża oraz karmienie dziecka,
  • świeżo opalona skóra,
  • podrażniona lub zainfekowana skóra (zmiany wirusowe, bakteryjne i grzybicze),
  • stosowanie terapii z użyciem substancji fotouczulających, niektórych hormonów i retinoidów.

Więcej informacji na: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny/

Depilacja laserowa - dlaczego, kiedy zacząć i ile zabiegów?

Laserowa depilacja daje uczucie pewności i pełny komfort na stałe eliminując krępujące owłosienie z wybranej partii ciała. Redukcja owłosienia jest widoczna bardzo szybko, już po pierwszym zabiegu można zaobserwować miejsca, w których włoski zaczynają wypadać. Ilość zabiegów niezbędna do całkowitego usunięcia owłosienia jest bardzo indywidualna, Szacuje się, że wystarczające jest 6-8 zabiegów. Są tym skuteczniejsze im większy jest kontrast pomiędzy włoskami a skórą. Dlatego serię zabiegów najlepiej rozpocząć zimą, gdy skóra nie jest opalona.

Jak wygląda depilacja laserowa, ile trwa i czy boli?

W zależności od partii ciała zabieg zajmuje od 15 do 30 min. Głowica przykładana jest bezpośrednio do ogolonej wcześniej skóry i przesuwana kawałek po kawałku, z dużą dokładnością tak by nie pominąć żadnego obszaru. Emitowane błyski światła pochłaniane są przez cebulkę włosa, a bolesność zabiegu jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku tradycyjnych metod, przypominając jedynie ukłucie. Pielęgnacja skóry po zabiegu również nie jest wymagająca i sprowadza się do prostych czynności mających na celu ochronę lekko podrażnionej i bardziej wrażliwej po depilacji skóry. Należy unikać opalania się 4 tyg po zabiegu oraz stosować kremy z ochroną UV, używać delikatnych kosmetyków i nosić luźne i oddychające ubrania.

Gdzie wykonać zabieg depilacji laserowej w Gdańsku?

Decydując się na zabieg depilacji laserowej warto wybrać gabinet, gdzie wyspecjalizowani kosmetolodzy wykonają zabieg bezpiecznie i z należytą starannością, a sprzęt jest nowoczesny. Clinica Cosmetologica mająca dwa oddziały w Gdańsku i Gdyni spełnia wszystkie te założenia. Liczne opinie zadowolonych klientów, atrakcyjne promocje, darmowa i profesjonalna konsultacja z kosmetologiem przed zabiegiem oraz bardzo skuteczny laser zdecydowanie wyróżniają to miejsce wśród konkurencji.

Depilacja laserowa jest szczególnie skuteczna i bezpieczna. Wbudowany czytnik dobiera natężenie wiązki laserowej na podstawie pomiaru aktywnej melaniny w skórze. Klienci są mile zaskoczeni jakością i skutecznością zabiegu” - mówi kosmetolog Karolina Formela z Clinica Cosmetologica.

Depilacja laserowa dzięki zastosowaniu tej nowoczesnych technologii eliminuje aż 95% owłosienia. Dodatkowo głowica wyposażona w nasadkę chłodząca zmniejsza nieprzyjemne odczucia.

Podsumowanie

Chociaż depilacja laserowa w Gdańsku jest szeroko dostępną usługą, warto postawić na doświadczony, wykwalifikowany i serdeczny personel oraz wysokiej jakości sprzęt. Odwiedzając stronę Clinica Cosmetologica łatwo można się przekonać się o wyjątkowym standardzie i dbałości z jaką firma podchodzi do klienta.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607