DSC_0593
W piątek (21.10), w samo południe, w Urzędzie Miasta firma Defero z Sieradza złożyła podpis pod umową na zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 12. Inwestycja ma zakończyć się w czerwcu 2023 roku.
W piotrkowskim magistracie zakończyło się postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy termomodernizacji budynku „dwunastki”. W piątek podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, który został wybrany w piątym postępowaniu przetargowym.
- W przyszłym tygodniu zapadną ostateczne decyzje, kiedy pracownicy firmy Defro wejdą na plac budowy - informują magistraccy urzędnicy. Jedno jest pewne, zgodnie z postanowieniami umowy prace mają zakończyć się w czerwcu 2023 roku. Choć już w maju 2023 roku budynek ma być na tyle gotowy, aby móc w nim przeprowadzić egzaminy dla ósmoklasistów.
Koszt inwestycji to 10,824 mln zł.

Wraz z rozpoczęciem prac zajęcia dla dzieci zostaną zorganizowane w innych placówkach z terenu miasta. Piszemy o tym

TUTAJ

.

***************************
Zakres inwestycji jest bardzo szeroki. Oto co obejmuje.

Wykonawca robót będzie zobowiązany do wykonania projektów budowlanych wszystkich koniecznych branż wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i opiniami innych organów wymaganymi przepisami szczegółowymi oraz Prawa Budowlanego, niezbędnych do uzyskania przez Wykonawcę prawomocnego pozwolenia na budowę (jeżeli będzie wymagane) lub zgłoszenia od organu administracji budowlanej.
W skład dokumentacji wchodzą:
- inwentaryzacja obiektu dla potrzeb opracowania projektowego,
- koncepcja rozwiązania projektowego do zatwierdzenia przez Zamawiającego,
- projekty zagospodarowania terenu, projekty architektoniczno – budowlane, projekty techniczne, projekty wykonawcze,
- ekspertyza techniczna obiektu dla potrzeb opracowania projektowego.

I. Branża architektoniczo – konstrukcyjna
1. Projekt budowlany branży architektoniczno - konstrukcyjnej powinien obejmować w szczególności:
- ocieplenie ścian zewnętrznych,
- ocieplenie ścian zewnętrznych piwnic szkoły (do poziomu posadowienia) i ścian fundamentowych kompleksu sportowego,
- ocieplenie stropodachu wentylowanego (ocieplenie granulatem z wełny szklanej), izolację przeciwwodną dachu,
- wymianę stolarki okiennej,
- wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej,
- wykonanie izolacji ścian piwnic poniżej poziomu terenu,
- wykonanie robót remontowych zewnętrznych: demontaż i odtworzenie schodów zewnętrznych wraz z murami oporowymi, remont elewacji poprzez naprawę i uzupełnienie uszkodzonych tynków i naprawę ścian w miejscach pęknięć, remont kominów na dachu wraz z wykonaniem nowych czapek betonowych, wymiana rynien i rur spustowych z dachów, wymiana obróbek blacharskich ogniomurów, attyk i parapetów, izolacja ścian piwnic szkoły i ścian fundamentowych kompleksu sportowego,
- wykonanie robót remontowych wewnętrznych: remont pomieszczeń istniejącego węzła cieplnego wraz montażem nowego, remont wszystkich pomieszczeń w budynku (skrobanie ścian i sufitów, wykonanie gładzi na ścianach i sufitach, malowanie pomieszczeń, remont sanitariatów, wymiana przyborów sanitarnych w pomieszczeniach WC, w których nie było jeszcze przeprowadzonego remontu), sprawdzenie i udrożnienie istniejącej wentylacji grawitacyjnej, wymiana wewnętrznych instalacji elektrycznych,
- projekt budowlany usprawnień dla osób niepełnosprawnych, który powinien zawierać dostawę i montaż wraz z zasileniem platformy dla niepełnosprawnych przy zejściu z poziomu „0” na poziom kompleksu sportowego, z przebudową spoczników i drzwi. Przy głównym wejściu do budynku należy zaprojektować i wykonać podjazd dla niepełnosprawnych w formie zewnętrznej pochylni (inaczej niż w PFU).

2.Ponadto projekt zagospodarowania terenu dla branży architektoniczno - konstrukcyjnej powinien obejmować w szczególności:
- demontaż i odtworzenie schodów zewnętrznych,
- rozbiórkę i odtworzenie tarasów ze schodami przy kompleksie sportowym,
- remont - wymianę istniejących utwardzeń na działce, w tym wykonanie opaski z kostki betonowej obramowanej obrzeżem trawnikowym wokół budynków będących przedmiotem opracowania,
- wykonanie opaski przyściennej,
- roboty niezbędne do wykonania podczas prac budowlanych.

Na podstawie opracowanych i zatwierdzonych projektów do wykonania będą powyższe roboty.

II. Branża instalacji sanitarnych
1. Projekty budowlane w zakresie branży sanitarnej powinny obejmować w szczególności :
- projekt budowlany modernizacji (wymiany na kompaktowy) węzła cieplnego z uwzględnieniem odrębnego obwodu z wymiennikiem ciepła dla instalacji c.o. dla kompleksu sportowego.
- projekt budowlany modernizacji centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego, ciepłej wody użytkowej, zimnej wody użytkowej kanalizacji sanitarnej budynku szkoły oraz całego kompleksu sportowego (inaczej niż PFU).
- projekt budowlany drenażu opaskowego wokół budynków z uwzględnieniem kompleksu sportowego z odprowadzeniem wód z drenażu do kanalizacji deszczowej.
- projekt budowlany modernizacji instalacji zimnej wody.

Na podstawie opracowanych i zatwierdzonych projektów do wykonania będą powyższe roboty a także:
- demontaże istniejących instalacji centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, węzła cieplnego.

III. Branża instalacji elektrycznych
1. Projekty budowlane w zakresie branży elektrycznej winny obejmować:
-Projekt budowlano-wykonawczy Instalacja Elektryczna
-Projekt budowlano-wykonawczy Instalacja Fotowoltaiczna
-Projekt budowlano –wykonawczy Instalacja Odgromowa
-Projekt budowlany Przyłącze Elektroenergetyczne

Na podstawie opracowanych i zatwierdzonych projektów do wykonania będą następujące roboty :
- modernizacja oświetlenia wewnętrznego, zewnętrznego, awaryjnego, ewakuacyjnego budynku szkoły,
- instalacja elektryczna wewnętrzna budynku szkoły, przewidująca wymianę okablowania, gniazd, łączników, wymianę rozdzielni głównej oraz rozdzielni piętrowych na nowe w układzie TN-S z szyną wyrównawczą oraz ochroną przeciwprzepięciową, wg obowiązujących obecnie norm i przepisów,
- wymiana instalacji gniazd wtykowych oraz zasilania urządzeń budynku szkoły wraz z wymianą uziomu otokowego przy budynku szkoły i budynku kompleksu sportowego,
- instalacja odgromowa dla fotowoltaiki i dla budynku,
- dostosowanie budynku szkoły do potrzeb p-poż - poprzez zaprojektowanie i wykonanie przycisku przeciwpożarowego wyłącznika prądu przy głównych drzwiach szkoły budynku szkoły oraz wyłącznika p-poż. instalacji fotowoltaicznej,
- instalacja fotowoltaiczna na budynku szkoły.