DSC_1573
W środę (22.06) odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa”, które stanęło przy ulicy Wolborskiej. Zapraszamy do obejrzenia fotoreprtażu z uroczystości.
Uroczyste otwarcie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa” rozpoczęło się od przecięcia wstęgi, która umieszczona została tuż przed wejściem do budynku. Następnie przybyli goście obejrzeli część artystyczną przygotowaną zarówno przez podopiecznych placówki, jak i ich rodziców. Ma koniec części artystycznej zebrani obejrzeli krótki film przedstawiający przebieg budowy nowej siedziby "Szansy". A to jak podkreślała podczas uroczystości Hanna Gural, już trzecia siedziba placówki.
- Zaczynaliśmy przy ulicy Mickiewicza. Następnie przenieśliśmy się na ulicę Wysoką, a teraz jesteśmy przy ulicy Wolborskiej - wyliczała dyrektor ośrodka.
- Jednak warto zaznaczyć, że nikt sam celu i sukcesu nie osiągnie bez wsparcia, bez pomocy, bez dobrego ducha innych. Dziś tym wszystkim chcemy mocno podziękować - mówiła z łzami w oczach Hanna Gural, sternik "Szansy" oraz całego procesu inwestycyjnego.

Po części artystycznej, pełnej sentymentalnych wspomnień i wzruszeń, przyszedł czas na wręczenie wyróżnień dla osób i instytucji, które wsparły budowę Centrum, a Ci odwdzięczyli się kwiatami, prezentami oraz życzeniami. Wśród tych osób znalazł się prezydent Krzysztof Chojniak.
- Gratuluje i dziękuję za Waszą determinację, za codzienną postawę, za serce, które zostawiacie w tym miejscu - mówił prezydent.
Warto przypomnieć, że jest to placówka, w której wyspecjalizowaną pomoc znajdą dzieci zarówno z terenu Piotrkowa, jak i ościennych powiatów. Miasto miało swój udział w powstaniu Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa”.
- W 2014 roku podjęliśmy decyzję o wskazaniu odpowiedniej działki pod budowę tego obiektu i zaoferowaliśmy jej nabycie z aż 70% bonifikatą, czyli za zaledwie 30% wartości. Licząc, że wartość bonifikaty pokryją powiaty, z których dzieci uczestniczą w zajęciach. Niestety się nie dołożyły. Także byliśmy głównym partycypantem tej wartości działki, ale dziś cieszymy się, że taki obiekt powstał i służy dzieciom, które takiej wyjątkowej pomocy potrzebują - podsumował Krzysztof Chojniak.

Choć warto zaznaczyć, że bardzo ważną rolę - co było wielokrotnie podkreślane podczas dzisiejszej uroczystości - odegrali Państwo Elżbieta i Dariusz Melonowie, którzy wyłożyli ogromne pieniądze prywatne na sfinansowanie inwestycji.