26
10 maja (wotrek) w piotrkowskiej książnicy odbyły się uroczyste obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Z życzeniami i kwiatami do pracowników mediateki udał się prezydent Krzysztof Chojniak.
8 maja w całej Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, święto. Ten szczególny dzień uroczyście świętowano także we wtorek (10.05) w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Podczas spotkania z dyrekcją oraz pracownikami piotrkowskiej książnicy nie obyło się bez wspomnień, życzeń, podziękowań, kwiatów oraz okolicznościowego tortu. 

- Państwa praca jest bardzo istotna dla naszego społeczeństwa. Choć dane dotyczące czytelnictwa w kraju nie napawają optymizmem to w naszym mieście nie brakuje osób, które korzystają z biblioteki. Wielu piotrkowian ceni sobie przyjście do nowoczesnej mediateki i bezpośredni kontakt z Państwem, z doświadczonymi bibliotekarzami, osobami kompetentnymi, z sercem do książek i czytelników – mówił podczas spotkania prezydent Krzysztof Chojnik. - Dziękuję za Państwa zaangażowanie - zakończył.
 
W sposób specjalny prezydent wyróżnił 6 pracowników biblioteki poprzez wręczenie nagród i listów dziękczynnych. Na wszystkich pracowników czekały kwiaty oraz słodki poczęstunek.