Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim nawiązała kontakt z dyrektorami szkół ponadpodstawowych, by dotrzeć do osób zainteresowanych służbą w niebieskim mundurze. W spotkaniach z młodzieżą uczestniczyli oprócz funkcjonariuszy piotrkowskiej jednostki Policji z różnych pionów, Komendanci Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą. Od 8 do 22 kwietnia mundurowi dotarli do 14 placówek edukacyjnych.
Wychodząc naprzeciw wszystkim tym, którzy zastanawiają się co należy zrobić żeby służyć w niebieskiej formacji, funkcjonariusze piotrkowskiej komendy odwiedzili uczniów szkół ponadpodstawowych na terenie miasta i powiatu piotrkowskiego. Rozmawiali z uczniami: I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie, III Liceum Ogólnolształcącego im. Juliusza Słowackiego, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Stefana Roweckiego ,,Grota", Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 4, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 6. Na terenie powiatu dotarli do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czarnocinie im. Juliusza Poniatowskiego, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie. Prelegentami byli dzielnicowi, policyjni profilaktycy, funkcjonariusze drogówki, pionu prewencji, wywiadu, wydziału kryminalnego, na czele z Komendantami Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki takim działaniom, każdy kto kiedykolwiek zastanawiał się na czym polega policyjna praca w poszczególnych pionach i czy nadaje się by związać z nią swoje życie, otrzymał odpowiedzi na nurtujące pytania. Młodzież otrzymała szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji, omawiane były poszczególne jej etapy. Usłyszeli gdzie i jakie dokumenty muszą złożyć by kandydować do służby w policji. Prowadzący spotkania odpowiadali na szereg zadawanych przez młodzież pytań. Najwięcej dotyczyło testu sprawności fizycznej oraz czego można się spodziewać podczas testu psychologicznego Multiselekt. Mundurowi zachęcali do sprawdzenia się w teście sprawności fizycznej, podczas aktywnego pokazu pod okiem policyjnych instruktorów. Słuchacze dowiedzieli się jak długo trwa kurs podstawowy i jakie przywileje czekają na tych, którzy zostaną przyjęci do służby. Najbardziej ciekawe dla młodzieży okazały się rozmowy z policjantami poszczególnych pionów. Na czym polega codzienna służba dzielnicowego, technika kryminalistyki, z jakimi obowiązkami służbowymi wiąże się praca policjanta ruchu drogowego, z czym mierzą się podczas interwencji funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego. Swoim długoletnim doświadczeniem, policyjną wiedzą dzielili się także Komendanci piotrkowskiej jednostki, którzy przeszli wszystkie ścieżki na szczeblach swojej kariery zawodowej. Zaangażowanie młodzieży w dialog z funkcjonariuszami, budzi nadzieję, że wśród nich są przyszli kandydaci do policyjnej formacji.
Nie zwlekaj! Rekrutuj, droga jest prosta.
Wymagane dokumenty rekrutacyjne:
-podanie do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi o przyjęcie dp służby w Policji
-kwestionariusz osobowy( część A i B)
-kserokopie dokumentów potwierdzających ostatnie wykształcenie oraz ewentualne dodatkowe -uprawnienia i kwalifikacje (oryginały do wglądu)
-kserokopie poprzednich świadectw pracy lub służby ( oryginały do wglądu)
-książeczka wojskowa z wpisem o odbyciu służby lub przeniesieniu do rezerwy ( do wglądu).
Kandydat, który złoży dokumenty czeka na kontakt i informację na temat możliwości przystąpienia do dalszego etapu rekrutacji. Kolejny krok to test wiedzy i sprawności fizycznej. Na tych, którzy chcą przećwiczyć test sprawności fizycznej czekają policyjni instruktorzy. Umów się na aktywny pokaz dzwoniąc na numer telefonu: 47 841-13-65 lub 47 841-22-18. Kolejnym etapem rekrutacji jest test psychologiczny Multiselekt a po nim rozmowa kwalifikacyjna. Za pośrednictwem Wydziału Doboru KWP w Łodzi kandydat, który dotarł do tego etapu zostanie umówiony na badania w celu ustalenia jego stanu zdrowia. Następnie czeka go postępowanie sprawdzające. Na tym etapie należy pobrać i rzetelnie wypełnić ankietę bezpieczeństwa osobowego. Formularz jest dostępny na stronie www.lodzka.policja.gov.pl. Kandydat, który znajdzie sie na liście rankingowej pozytywnie zakończył procedurę kwalifikacyjną. Otrzyma informacje, jaką jednostkę policji zasili jako nowy funkcjonariusz. Przed nim kilkumiesięczny kurs podstawowy. Po jego zakończeniu jeszcze tylko uroczyste ślubowanie i już zacznie nową ścieżkę zawodową. Powodzenia!
Dagmara Mościńska