1
Zgodnie z zapowiedziami jeszcze dziś (22.04) otwarta dla ruchu zostanie ulica Wierzejska. Prace związane z wylewaniem asfaltu zakończą się we wczesnych godzinach popołudniowych.
Na nowo wybudowanym rondzie na ul. Wierzejskiej pracownicy kończą wylewanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu. Nawierzchnia położona jest „bezszwowo” dzięki czemu droga będzie wygodniejsza dla kierowców oraz trwalsza w użytkowaniu.
Droga w kierunku osiedla Wierzeje oraz miejscowości Koło będzie przejezdna w obu kierunkach jeszcze w piątek.

Przypominamy, że budowa ronda na ulicy Wierzejskiej to jeden z etapów większej inwestycji polegającej na budowie układu drogowego w kierunku miejskiego kąpieliska "Słoneczko". Pierwszy etap obejmuje przebudowę ul. Wierzejskiej wraz z budową ronda (za wiaduktem - jadąc w stronę Koła). Natomiast drugi etap to budowa dwóch dróg. Jedna z nich poprowadzi w okolice kąpieliska "Słoneczko" i zakończona będzie parkingiem na około 100 aut. Druga to łącznik powstałej drogi z ul. Miast Partnerskich. Zakres przewiduje także ułożenie chodnika z kostki betonowej oraz ścieżki rowerowej. Powstaną również zatoki autobusowe, a wzdłuż staną energooszczędne latarnie z oprawami LED.