kam3
„Miłość jest najważniejsza” autorski spektakl Krzysztofa Kamińskiego ponownie zostanie zaprezentowany za oceanem. Światowe tournée piotrkowskiego aktora, barda i reżysera obejmie środowiska polonijne min. w Brazylii, Australii, Meksyku i oczywiście Stanach Zjednoczonych.
 
„Coś pięknego”, „Niesamowite przeżycie”, „Niezwykły wieczór”, „Świetnie opracowane i wykonane przedstawienie” – takie opinie wyrażali widzowie po spektaklu „Miłość jest najważniejsza” zaprezentowanym prawie pięć lat temu przez Krzysztofa Kamińskiego w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie.
Mimo upływu czasu spektakl wciąż cieszy się uznaniem wśród Polaków mieszkających w USA i nie tylko. W tym roku możliwość obejrzenia przedstawienia będzie miała Polonia na całym świecie. Krzysztof Kamiński przygotowuje się do ogólnoświatowej trasy obejmującej występy w Australii, Argentynie, Brazylii, Kanadzie, Meksyku, Rosji i oczywiście Stanach Zjednoczonych.

Spektakl, prócz twórczości Karola Wojtyły zawiera wizualizację przedstawiającą odpowiednio dobrane fotografie z życia św. Jana Pawła II, a także oprawę muzyczną specjalnie do niego skomponowaną przez Michała Lorenca. Tym razem projekt zostanie poszerzony o krótki występ, który w ramach prologu do przedstawienia zaprezentuje Alina Małachowska. Wokalistka zaśpiewa ulubione pieśni Ojca Świętego. Cały projekt zawierający recital i spektakl słowno-muzyczny „Miłość jest naj ważniejsza” nosi nazwę „Z Wojtyłą przez świat”.
-Ten spektakl, to wyraz mojego ogromnego szacunku dla jednego z największych Polaków, jak również wyrazy wielkiej pokory wobec niezwyczajnej poezji Wojtyły- Jego twórczości warto posłuchać. Ten, kto się w nią wsłucha, usłyszy bardzo wiele. O sobie” – podkreśla Krzysztof Kamiński.

O planach piotrkowskiego artysty można przeczytać także w Nowym Dzienniku, największej i najbardziej prestiżowej polskojęzycznej gazecie w USA. Redagowanej i wydawanej w New Jersey i w Nowym Jorku