UM Piotrków Trybunalski: Kamiński Z Wojtyłą przez świat”


Miłość jest najważniejsza” autorski spektakl Krzysztofa Kamińskiego ponownie zostanie zaprezentowany za oceanem. Światowe tournée piotrkowskiego aktora, barda i reżysera obejmie środowiska polonijne min. w Brazylii, Australii, Meksyku i oczywiście Stanach Zjednoczonych.
Coś pięknego”, Niesamowite przeżycie”, Niezwykły wieczór”, Świetnie opracowane i wykonane przedstawienie” takie opinie wyrażali widzowie po spektaklu Miłość jest najważniejsza” zaprezentowanym prawie pięć lat temu przez Krzysztofa Kamińskiego w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie.
Mimo upływu czasu spektakl wciąż cieszy się uznaniem wśród Polaków mieszkających w USA i nie tylko. W tym roku możliwość obejrzenia przedstawienia będzie miała Polonia na całym świecie. Krzysztof Kamiński przygotowuje się do ogólnoświatowej trasy obejmującej występy w Australii, Argentynie, Brazylii, Kanadzie, Meksyku, Rosji i oczywiście Stanach Zjednoczonych.
Spektakl, prócz twórczości Karola Wojtyły zawiera wizualizację przedstawiającą odpowiednio dobrane fotografie z życia św. Jana Pawła II, a także oprawę muzyczną specjalnie do niego skomponowaną przez Michała Lorenca. Tym razem projekt zostanie poszerzony o krótki występ, który w ramach prologu do przedstawienia zaprezentuje Alina Małachowska. Wokalistka zaśpiewa ulubione pieśni Ojca Świętego. Cały projekt zawierający recital i spektakl słowno-muzyczny Miłość jest naj ważniejsza” nosi nazwę Z Wojtyłą przez świat”.
-Ten spektakl, to wyraz mojego ogromnego szacunku dla jednego z największych Polaków, jak również wyrazy wielkiej pokory wobec niezwyczajnej poezji Wojtyły- Jego twórczości warto posłuchać. Ten, kto się w nią wsłucha, usłyszy bardzo wiele. O sobie” podkreśla Krzysztof Kamiński.
O planach piotrkowskiego artysty można przeczytać także w Nowym Dzienniku, największej i najbardziej prestiżowej polskojęzycznej gazecie w USA. Redagowanej i wydawanej w New Jersey i w Nowym Jorku
Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,
piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/kaminski-z-wojtyla-przez-swiat-r18436
Ostatnie Artykuły

Duchy, rycerze i kino. W Piotrkowie czekają dwie muzealne noce

W Piotrkowie uhonorowano pielęgniarki. Szpital pokazał skalę ich pracy

Młodzież świętowała Dzień Europy w Mediatece 800-lecia przez quizy i warsztaty

63 lata razem i medale z urzędu. W Piotrkowie świętowano jubileusze

Strażackie wyróżnienia w Grabicy. Awanse i medale zebrały długie brawa
![[PIŁKA RĘCZNA] ORLEN Superliga: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – LOTTO-Puławy 40:37. Gospodarze wywalczyli baraże o Superligę](/images/mecz/thumbnails/piotrkowianin-piotrkow-trybunalski-lotto-pulawy-11052026-4037.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] ORLEN Superliga: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – LOTTO-Puławy 40:37. Gospodarze wywalczyli baraże o Superligę

Nowy plac zabaw przy żłobku w Piotrkowie już działa. Dzieci mają swój mały świat

Pierwszy festiwal japońskiej sztuki w Piotrkowie od razu przyciągnął uwagę

Nabór trwa w CKU w Wolborzu. Szkoła stawia na zawód i przyszłość

Jarmusch wraca z laureatem Wenecji - rodzinny portret w Kinie PIKSEL

Garaże blaszane szeregowe dla deweloperów i wspólnot na Śląsku

Żółte opaski na kasztanowcach ratują miejskie drzewa

Jak wygrać spór z bankiem bez armii prawników. W Piotrkowie padną odpowiedzi

