Gorzkowiccy policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Według zgłoszenia mężczyzna miał jechać środkiem ulicy. Podczas sprawdzenia okazało się, że 34-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie, zgodnie z nowym taryfikatorem, mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych.

26 stycznia 2022 po godzinie 14:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym rowerzyście. Według zgłoszenia cyklista miał poruszać się środkiem drogi, co stwarzało ogromne zagrożenie dla niego, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Gorzkowiccy policjanci mieszkańca powiatu zatrzymali na ulicy 900-lecia w Rozprzy. Potwierdziło się przypuszczenie zgłaszającego, ponieważ podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 34-letni cyklista we krwi miał blisko 3 promile alkoholu. Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych. Zgłaszającemu dziękujemy za szybką reakcję, dzięki której nie doszło do tragedii.

Policjanci przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem innym niż mechaniczny jest wykroczeniem zagrożonym mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Jednak, tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, nie tylko skutkuje mandatem, a może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach tragedii, dla samego cyklisty, jak też innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że alkohol w dużym stopniu zaburza ostrość widzenia czy wyczucie zagrożenia. Zaburzenia równowagi oraz obniżenie kontroli nad własnym zachowaniem podczas kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości jest ogromnym zagrożeniem. Jeżeli jesteś świadkiem, tak skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania, reaguj. Informując o podejrzanych sytuacjach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

st. asp. Izabela Gajewska

  • radiowóz policyjny, z lewej strony rower, którym kierował nietrzeźwy 34-latek