Stół ogrodowy w najmodniejszych aranżacjach

Własny ogród daje wiele możliwości na to, aby odpoczywać blisko zieleni. Otoczenie natury pozytywnie wpływa na samopoczucie, a sam ogród może stać się miejscem spotkań w gronie bliskich czy znajomych, jak również przestrzenią do relaksu. Kluczem do udanej aranżacji okaże się stół ogrodowy, dopasowane krzesła i dodatki.

Drewniany stół ogrodowy – kwintesencja elegancji!

Aby ogród i miejsce wypoczynkowe w nim nabrały niepowtarzalnej oprawy, warto postawić na klasyczny stół ogrodowy z drewna. Nowoczesne meble drewniane do ogrodu charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia, jak również ponadczasową elegancją. Stół ogrodowy Nimes to propozycja marki Gardenspace na strefę wypoczynkową. Gardenspace to firma, która od wielu lat dostarcza piękne kolekcje ogrodowe, nowoczesne parasole oraz funkcjonalne dodatki. Stół ogrodowy wykonany jest z drewna tekowego, pochodzącego z recyklingu – to szansa na to, aby nie tylko cieszyć się wyjątkowym meblem, ale też, by wspierać środowisko naturalne. W okresie jesieni i zimy stoły drewniane warto chronić przy pomocy dedykowanych pokrowców ogrodowych.

Ogrodowa jadalnia – stół ogrodowy w cieniu pergoli

W jaki sposób zaaranżować miejsce w ogrodzie, odpowiednie do podawania posiłków? Mając już konkretny stół ogrodowy i krzesła, warto pomyśleć o tym, w jaki sposób zacienić miejsce wypoczynkowe. Jedną z najchętniej wybieranych opcji jest nowoczesna pergola ogrodowa, która precyzyjnie wyznaczy letnią jadalnię. Pergole wznoszone są modułowo, a ich dach wykonany jest z aluminiowych, ruchomych listew. Pergola skutecznie ochroni zarówno przed silnym słońcem, jak i niespodziewaną mżawką.

Stół ogrodowy w otoczeniu lampionów i donic z kwiatami

Klasyczny stół ogrodowy przede wszystkim należy zestawić krzesłami – można dodatkowo wyposażyć je w poduszki siedziskowe czy oparciowe, pledy. Na stole warto postawić elementy dekoracyjne: wazony z sezonowymi kwiatami, ale też lampiony, które wieczorami stworzą wyjątkową atmosferę. Lampiony czy lampy solarne mogą być również użyte jako elementy pozwalające na wygodniejsze i bezpieczniejsze poruszanie się po zmroku po ogrodzie, czy tarasie. Lampy warto ustawić wzdłuż ścieżek ogrodowych, przy furtce. Na tarasach powinny królować kwiaty – w pobliżu stołu ogrodowego można postawić obszerne donice technorattanowe czy też z tworzyw syntetycznych, w których zakwitnie lawenda czy goździki.