UM Piotrków Trybunalski: Trwa remont II LO

1 min czytania

2

Jednym z priorytetowych zadań realizowanym przez piotrkowski samorząd jest modernizacja budynków oświaty, nauki i kultury. Obecnie generalną przemianę przechodzi II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie. Prace remontowe prowadzone są zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Prowadzone roboty mają bardzo szeroki zakres. Remont obejmuje zarówno część wewnętrzną jak i zewnętrzną placówki. Zmodernizowano już węzeł cieplny wraz z instalacją, wykonywane są nowe tynki renowacyjne, wymieniono okna oraz wykonano izolację przeciwwodną dachu informują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów UM.

Zadanie obejmuje także wykonanie izolacji pionowej i poziomej ścian fundamentowych. Odnowienie pomieszczeń poprzez ich malowanie, remont posadzek i sanitariatów, naprawę balustrad oraz wymianę wewnętrznych instalacji elektrycznych. Na nowo zagospodarowany zostanie także teren wokół placówki a na budynku pojawi się instalacja fotowoltaiczna, która nie tylko wpłynie na poprawę jakości środowiska, ale dodatkowo przyniesie oszczędności związane z poborem energii elektrycznej.

Koszt inwestycji to 4.590.926,61 zł. Urząd na realizację zadania pozyskał 1.823.073,38 zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa łódzkiego na lata 2014-2020. Planowany czas zakończenia modernizacji przewidziano na czerwiec 2022 roku.

Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,

piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/trwa-remont-ii-lo-r18322

Autor: krystian