UM Piotrków Trybunalski: Październik miesiącem amazonek

Piotrkowskie Amazonki” przypominają kobietom, że październik jest miesiącem WALKI Z RAKIEM PIERSI to czas, by zacząć troszczyć się o swoje zdrowie i nie zapominać o tym przez cały rok.
Jesteś w trakcie lub po leczeniu onkologicznym z powodu raka piersi szukasz rozmowy, wsparcia, informacji - przyjdź do nas lub zadzwoń - chętnie pomożemy w tych trudnych chwilach. Nie jesteś sama - tak piotrkowskie Amazonki zachęcają kobiety, które los dotknął tą chorobą do kontaktu z Piotrkowskim Stowarzyszeniem Amazonek Kamilki”.
Piotrkowskie amazonki od kilkunastu lat przeprowadzają wiele różnorodnych akcji mających na celu profilaktykę raka piersi. Wygłaszają prelekcje w zakładach pracy czy szkołach, uczą samobadania piersi, przekazują informacje na temat punktów pomocy oraz współpracują z rozmaitymi organizacjami społecznymi.
- Dla mnie problem tkwi w tym, że z jakiegoś powodu kobiety z Piotrkowa boją się mówić o swojej chorobie, wstydzą się przyjść do stowarzyszenia, szukać u nas pomocy. A może jeszcze o nas nie wiedzą. My chętnie pomożemy - zaznacza Violetta Pabisiak, prezes stowarzyszenia piotrkowskich amazonek i zaprasza do kontaktu.
Spotkania Kamilek odbywają się w każdy I i III wtorek miesiąca o godz. 16. (ewentualnie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym) przy ul. Krasickiego 3. Numer kontaktowy do Stowarzyszenia: 697-414-555 e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacje na temat działalności stowarzyszenia dostępne są również na oficjalnym portalu Kamilek
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet na świecie (25%). Co roku w naszym kraju stwierdza się 18 tysięcy nowych zachorowań na raka piersi, a blisko 6 tysięcy Polek umiera z powodu tego nowotworu. Około 50% zachorowań diagnozuje się między 50 a 69 rokiem życia, co ważne w ostatnich 30 latach prawie dwukrotnie zwiększyła się zachorowalność wśród kobiet w wieku 20-49 lat. Nie ma jednej przyczyny rozwoju raka piersi, wśród czynników ryzyka wymienia się m. in: wiek, rodzinne występowanie raka piersi, pierwszą miesiączkę we wczesnym wieku, menopauzę w późnym wieku, późny pierwszy poród, długotrwałą hormonalną terapię zastępczą, mutację genów BRCA-1 i BRCA-2, otyłość czy picie alkoholu.
Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,
piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/pazdziernik-miesiacem-amazonek-r17999
Ostatnie Artykuły

ePUAP w Piotrkowie Trybunalskim. Tyle spraw da się załatwić bez wizyty

Piotrków Trybunalski w strefie ASF. Służby wciąż przeszukują teren po dzikach

Wianki, muzyka i noc nad Bugajem - Piotrków szykuje powitanie lata

Strażacy stawiają na młodych - konkurs ma wzmacniać odporność społeczną

Prawie 1,9 promila i brak uprawnień - patrol z Gorzkowic zatrzymał kierowcę

Filmowy dworzec w Piotrkowie. Polonez i stroje z epoki na peronie

Trzydzieści pomysłów walczy o głosy. W BO 2027 widać sport, bezpieczeństwo i zieleń

Szklane światy Barbary Urbańskiej-Miszczyk wracają do Piotrkowa

Pracownia Hemodynamiki nie przyjmie pacjentów do końca czerwca

Iran z bliska w Piotrkowie - wieczór, który wyjeżdżał daleko poza mapę

W Moszczenicy przećwiczą ratowanie życia. Pierwsza pomoc bez teorii

Nad Zalewem Sulejowskim ruszą dodatkowe patrole. Jest porozumienie

Wakacje w Mediatece - lipcowe zajęcia dla dzieci ruszają w Piotrkowie

Nowe dane o działkach trafią do wglądu. Właściciele mogą zgłaszać uwagi
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Piotrkowie Trybunalskim - kursy, pracownie i zapisy
- Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim - zbiory, katalog online i filie
- WIOŚ Oddział w Piotrkowie Trybunalskim - adres, telefony i kontakt dla rolników
- Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, adres i jednostki podległe
- Zarząd Dróg Powiatowych w Piotrkowie Trybunalskim - kontakt, zgłaszanie usterek i zajęcie pasa drogowego
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego Piotrków Trybunalski - kontakt, procedury, opłaty
