Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

Doradztwo kredytowe i finansowe - kiedy warto z niego skorzystać?

Wiele osób błędnie uważa, że rola doradcy kredytowego sprowadza się do sprzedaży wybranych ofert kredytowych. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie - dobry doradca kredytowy jest w stanie stać się naszym przewodnikiem po świecie finansów. Kiedy szczególnie warto skorzystać z jego usług?

W drodze po kredyt hipoteczny

Obecnie zakup wielu nieruchomości, w tym domów i mieszkań, finansowany jest kredytem hipotecznym. Jest to zobowiązanie wieloletnie, dlatego przed jego zaciągnięciem warto szczegółowo zapoznać się z ofertą i warunkami umowy. Kredytów hipotecznych udziela dziś bardzo wiele banków, przez co klient może mieć trudności z wyborem odpowiedniej, dopasowanej do swoich potrzeb i możliwości oferty. Doradztwo kredytowe Warszawa niejako wyspecjalizowało się ostatnimi czasy własnie w kredytach hipotecznych. Potencjalny kredytobiorca powinien więc odwiedzić doradcę, który podpowie mu najkorzystniejsze, możliwe rozwiązanie. Oczywiście, w przypadku innych rodzajów kredytów doradca kredytowy również służy pomocą. Niemniej jednak w przypadku kredytu hipotecznego szczególnie warto się do niego udać.

Problemy z bankiem

Współpraca na linii kredytobiorca-bank nie zawsze układa się pomyślnie. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w której zmieniane są warunki kredytowania bądź kredytobiorca czasowo nie dysponuje środkami na spłatę zobowiązania. Klienci często nie wiedzą, jak zachować się w takich przypadkach. Z pomocą przychodzi doradca kredytowy, który może doradzić nie tylko przed zaciągnięciem kredytu, ale również w okresie jego spłaty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości naprawdę warto się do niego zgłosić. Wiele osób, zamiast do doradcy kredytowego, udaje się do prawnika. Niemniej jednak adwokaci czy radcy prawni nie zawsze dysponują szeroką wiedzą w dziedzinie prawa bankowego i szeroko pojętej bankowości. Choć doradca kredytowy nie jest (a przynajmniej nie musi być) prawnikiem, to może w skuteczny sposób pomóc kredytobiorcom.

Doradztwo dla firm

Z doradztwa kredytowego chętnie korzystają nie tylko osoby fizyczne, ale również firmy, które starają się pozyskać nowe źródła finansowania. Bardzo często decydują się one właśnie na kredyt. Choć ofert nie brakuje, dobór właściwiej może być problematyczny nawet dla doświadczonych księgowych czy analityków finansowych. Zwykle nie posiadają oni wiedzy stricte na temat kredytów bankowych. Dlatego też duże firmy, świadome zarówno zalet, jak i wad, jakie niesie za sobą zaciągnięcie kredytu, decydują się na skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Doradztwo kredytowe jest również dedykowane małym firmom, które dopiero rozpoczynają swoją działalność na rynku. W teorii ciężko im pozyskać kredyt, jednak w praktyce nie ma rzeczy niemożliwych - z pomocą doświadczonego doradcy z pewnością znajdą jakieś rozwiązanie. Osoba, która zajmuje się doradztwem kredytowym dla firm, zna specyfikę nie tylko rynku kredytowego, ale i świata biznesu. To zaś umożliwia dobór właściwych instrumentów finansowania działalności gospodarczej na każdym etapie jej rozwoju.