dsc0363-1620388589
Jeszcze w tym roku na placu Litewskim powstanie bardzo atrakcyjny plac zabaw, w skład którego wejdzie m.in. minilinarium, duży zestaw zabawowy oraz różnego rodzaju huśtawki.
Budowa obiektu dla najmłodszych piotrkowian w tej lokalizacji to bardzo ważne uzupełnienie prowadzonej rewitalizacji społecznej najstarszej części Piotrkowa Trybunalskiego. Tworzymy na Podzamczu atrakcyjne osiedle mieszkaniowe. Nowe kamienice w tej okolicy buduje nie tylko samorząd, ale i prywatni inwestorzy. Wprowadzają się do nich przeważnie małżeństwa z dziećmi więc takie miejsce świetnie sprawdzi się w tej części miasta.

Na placu Litewskim, na blisko 400 metrach kwadratowych, zaplanowano montaż: 3-stanowiskowej huśtawki, „bocianiego gniazda”, trampoliny ziemnej, karuzeli, huśtawki wagowej, zestawu drabinek i kratownic, mini-linarium oraz dużego zestawu zabawowego, w skład którego wejdą m.in. różnej wielkości zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa "zjazd strażacki", most linowy i most-równoważnia, gra w kółko i krzyżyk, drążki gimnastyczne, drabinka łukowa oraz przeplotnia linowa. Całość uzupełnią gumowe maty oraz stylizowane ogrodzenie.

W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta zakończono już procedurę wyłaniania wykonawcy i podpisano umowę. Budowa placu zabaw będzie kosztować nieco ponad 226 tys. zł, a inwestycja ma być gotowa w ciągu pięciu miesięcy.

*****
Galeria zdjęć:
- zdjęcie nr 1 i 2: plac Litewski na którym powstanie duży plac zabaw;
- zdjęcia od nr 3 do nr 9: elementy, w które wyposażony będzie plac zabaw.