Biblioteka Piotrków Trybunalski: Wolne Lektury w internetowym katalogu MBP
Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby można pobierać całkowicie za darmo na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3, czytnik e-book) bezpośrednio z katalogu bibliotecznego oraz, zgodnie z prawem, bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać, a nawet udostępniać innym. W jej zbiorach znajduje się 5569 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Liczba tytułów Wolnych Lektur stale rośnie.
Książki udostępnione są w kilku formatach:
- e-book: HTML**,TXT,PDF,EPUB,MOBI,**FB2
**-audiobook:MP3,**Ogg Vorbis oraz format DAISY dostosowany do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.
Wolne Lektury to projekt fundacji Nowoczesna Polska realizowany pro publico bono, we współpracy z Biblioteką Narodową, Biblioteką Śląską oraz Biblioteką Elbląską pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Dostęp do Wolnych Lektur” możliwy jest również w naszym katalogu on-line SOWA OPAC, w którym informacje o zasobach zostały odpowiednio pogrupowane i zaindeksowane przez system biblioteczny. Katalog naszej Biblioteki rejestruje ponad 2500 egzemplarzy książek z serwisu Wolne Lektury.
Aby wyszukać listę wszystkich publikacji z Wolnych Lektur w internetowym katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim (
), w polu wyszukiwania należy wpisać hasło: Wolne Lektury”.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim,
biblioteka.piotrkow.pl/
biblioteka.piotrkow.pl/n,wolne-lektury-w-internetowym-katalogu-mbp
Ostatnie Artykuły

Funduszowy Maj pokaże Piotrków od dworca po stare mury i szklane dziedzictwo

Ponad 1,3 tys. maturzystów ruszyło na egzaminacyjny maraton w Piotrkowie

Hymn, kwiaty i słowa o Ojczyźnie – uroczystości 3 maja w Piotrkowie

W Czarnocinie oddano hołd patronowi łódzkich policjantów sprzed 147 lat

Młodzi odkrywcy z regionu łódzkiego pokazali, jak nauka wciąga od pierwszej próby

Majówkowe objazdy autobusów w Piotrkowie. Centrum zmieni się na kilka godzin

Las Bugajski znów przypomniał o zbrodni. Padły słowa pamięci

EkoCUDO i EkoTALERZ - Piotrków ogląda dziś dziecięcą ekologiczną wyobraźnię

Majówka w Piotrkowie bez nudy. Korty i muzeum w centrum uwagi

Rynek w niebieskim świetle – Piotrków znów mówił o autyzmie

Jaka kosiarka do trawy? Ranking najlepszych kosiarek

Bezpłatne szkolenia dla NGO wracają. W Piotrkowie padnie temat budżetu

Na Wierzejach po sygnałach mieszkańców zmienił się teren przy pętli

