zdjęcie
Dwa zwycięstwa, jedno drugie i dwa trzecie miejsca – to dorobek zawodników Piotrkowskiej Fundacji Talentów na Międzynarodowych Artystycznych Mistrzostwa Aerial Hoop - CRAZY HOOP 2019, które odbyły się w Opolu.
Celem zawodów była popularyzacja dyscypliny oraz ukazanie artystycznego wyrazu gimnastyki na kole. Przy ocenie głównie liczyła się kreatywność zawodnika i artyzm, tj: artystyczna i emocjonalna interpretacja, oryginalność, płynność, choreografia na scenie, strój, fryzura, makijaż, ogólny wyraz artystyczny, przekaz, historia, rekwizyty oraz oryginalność.

Występy oceniali Michał Derlicki – aktor, kaskader i akrobata powietrzny, Jacek Marks – 9-krotny Mistrz Polski oraz v-ce Mistrz Europy w akrobatyce sportowej oraz Jadwiga Krokowiak – dyplomowana tancerka, choreografka i Mistrzyni Świata w akrobatyce powietrznej na szarfie.

Podczas Crazy Hoop 2019 na najwyższym stopniu podium stanęli: Gabriela Sztajnert, która wygrała w kategorii 6-9 lat oraz Natalia Woźniakowska i Kinga Majchrowska w kategorii duety. W tej samej kategorii drugie miejsce zajęły Oliwia Kondraciuk i Julia Omonkowska, a trzecie Alicja Wiśniewska i Michalina Strzelczyk. Z kolei trzecie miejsce w kategorii profesjonaliści 10-13 lat zajął Mikołaj Białasiński.
Nagrodę za „Najlepszy Art” otrzymały Natalia Woźniakowska i Kinga Majchrowska.
Zawodników do występu przygotowała Ewa Wiśniewska.