zdjęcie
Ponad 1 milion odsłon, blisko 160 tys. użytkowników i prawie 1300 opublikowanych informacji – tak prezentują się statystyki strony www.piotrkow.pl za 2019 rok.
Z roku na rok oficjalna strona miasta www.piotrkow.pl cieszy się coraz większym zaufaniem czytelników. Z każdym kolejnym rokiem zyskujemy nowych użytkowników, którzy regularnie odwiedzają naszą stronę.

W 2019 roku oficjalną witrynę miejską odwiedziło blisko 160 tys. osób (158.884).
Zdecydowanie najwięcej internautów pochodziło z Polski, ale sporo odsłon strony www.piotrkow.pl pochodziło m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Łącznie miejską witrynę otwierali użytkownicy w kilkudziesięciu państwach na wszystkich kontynentach świata.

W poprzednim roku na miejskiej stronie opublikowaliśmy – w czterech głównych zakładkach – 1269 aktualności. Biorąc pod uwagę liczbę dni roboczych, daje to średnio pięć informacji dziennie.

Najpopularniejszą informacją była aktualność dotycząca wchodzących w grudniu zmian tras autobusów MZK w związku z modernizacją ul. Wojska Polskiego. Na drugim miejscu znalazła się zapowiedź Imienin Piotrków 2019, a na trzecim komunikat prezydenta dotyczący organizacji zajęć dla dzieci podczas ubiegłorocznego strajku nauczycieli.

W czołówce najpopularniejszych „newsów” były także informacje o otwarciu mediateki, urodzinach ul. Słowackiego, zamknięciu ul. Wojska Polskiego, nowościach w MZK oraz programie na temat Piotrkowa w Telewizji Polskiej.
Oprócz aktualności bardzo dużym zainteresowaniem internautów cieszą się zakładki z kontaktem, historią miasta oraz aktami prawnymi związanymi z gospodarką odpadami.
Niezmiennie ogromną popularnością cieszy się kalendarz imprez, w którym można znaleźć wszystkie aktualne wydarzenia, które odbywają się w naszym mieście.

Kilka lat temu uruchomiliśmy mobilną wersję strony www.piotrkow.pl, co okazało się bardzo ważne w kontekście zmian w korzystaniu z internetu przez użytkowników. W 2019 roku liczba wejść na stronę miejską za pomocą urządzeń mobilnych była wyższa niż za pomocą urządzeń stacjonarnych, jak laptopy czy komputery.

Z roku na rok wprowadzamy także nowości, które uatrakcyjniają stronę oraz miejski profil na Facebooku "Piotrków Trybunalski - 800 lat w centrum Polski". Z bardzo dobrym przyjęciem przez internautów spotkały się w minionych miesiącach filmy reportażowe z miejskich inwestycji. Na facebookowym profilu mają one średnio po kilka tysięcy odsłon, a największą popularnością cieszył się materiał dotyczący nowych mieszkań na Podzmaczu, który obejrzało blisko 8 tysięcy osób. Łącznie nasz profil miejski na FB obserwują 8.824 osoby. 

Dziękujemy za zaufanie i odwiedzanie naszego portalu oraz profilu na FB. Dołożymy wszelkich strań, aby za rok naszych czytelników było jeszcze więcej.
Zespół Biura Prasowego Urzędu Miasta.