Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
Zespół Piotrcovii okazał się najlepszy podczas V Memoriału im. Krzysztofa Kazimierskiego, który w weekend odbył się w hali Relax.
W jubileuszowym turnieju poświęconym pamięci legendarnego twórcy największych sukcesów Piotrcovii udział wzięło pięć zespołów. Oprócz gospodyń w zawodach zagrały: MTS Żory, Start Elbląg, Ruch Chorzów, DHC Sokol Poruba.
Memoriał zaplanowano na dwa dni. W piątek oficjalnego otwarcia turnieju dokonali wiceprezydent Andrzej Kacperek i Marek Ostrowski, prezes MKS Piotrcovia.

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Na podstawie wyników poszczególnych spotkań stworzono tabelę, która decydowała o końcowej klasyfikacji. Po rozegraniu wszystkich spotkań najlepsze okazały się szczypiornistki Piotrcovii. Gospodynie wygrały trzy pierwsze pojedynki, a w ostatniej konfrontacji uległy zawodniczkom Ruchu Chorzów.
Na drugim miejscu sklasyfikowano Start Elbląg, a trzecie miejsce zajął zespół DHC Sokol Poruba.
Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano szczypiornistkę Piotrcovii - Vitórię Macedo, która zasiliła nasz zespół latem tego roku.

Krzysztof Kazimierski to „człowiek legenda” piotrkowskiej piłki ręcznej. To pod jego wodzą Piotrcovia awansowała w 1987 roku do pierwszej ligi (obecnie Superliga) oraz zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w 1990 roku.