Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
U zbiegu ulic Żelaznej i Haeringa powstaje sygnalizacja świetlna oraz wymieniona będzie nawierzchnia. To kolejna inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo na piotrkowskich skrzyżowaniach.
Prace trwają od kilku tygodni. Rozpoczęły się od wykonania przecisków pod okablowanie. Przygotowano już instalacje, a w dalszej kolejności zainstalowane zostaną sygnalizatory. Wówczas mają rozpocząć się prace drogowe.
-  Dzięki inwestycji poprawimy komunikację w ulicy Haeringa. W godzinach zmian, w jednym z największych zakładów produkcyjnych w mieście, na wspomnianym skrzyżowaniu tworzą się korki. Sygnalizacja sterowana videorejestratorem pozwoli upłynnić ruch, szczególnie na drodze dojazdowej do firmy, i zwiększy bezpieczeństwo na skrzyżowaniu – opowiadają urzędnicy z Biura Inwestycji i Remontów.

Zakres inwestycji, oprócz przebudowy samego skrzyżowania, obejmuje także budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Haeringa. Tutaj usunięto już stare płyty chodnikowe i wykonano korytowanie pod nową drogę dla jednośladów.