zdjęcie
W okolicy Starego Miasta powstał nowy parking. Zatoka na kilkanaście aut została wybudowana w rejonie skrzyżowania al. Kopernika z ul. Krakowskie Przedmieście.
Jak podkreśla wiceprezydent Adam Karzewnik każda inwestycja w nowe miejsca postojowe jest niezwykle istotna i bardzo potrzebna.
- Jeszcze dziewięć lat temu w samym Piotrkowie mieliśmy zarejestrowanych niewiele ponad 40 tys. samochodów, dziś jest to prawie 60 tys. Zdajemy sobie sprawę, że zapotrzebowanie na miejsca postojowe jest duże, dlatego takie miejsca powstają zarówno przy kompleksowych przebudowach dróg, ale także - jak w tym przypadku - jako samodzielne inwestycje – zaznacza wiceprezydent.

Nowa zatoka postojowa wybudowana została w miejscu nieużytków, tuż obok budynku I Liceum Ogólnokształcącego. Miejsca parkingowe zostały wykonane z kostki betonowej, pojawiły się także krawężniki, fragment chodnika, droga manewrowa oraz odpowiednie oznakowanie.
- Zmodernizowany został także fragment chodnika i ścieżki rowerowej w al. Kopernika, na wysokości planowanej inwestycji – opisują magistraccy urzędnicy.

Tymczasem trwa budowa kolejnego parkingu po drugiej stronie miasta. Kończy się budowa zatoki postojowej w rejonie ulic Polnej i Kostromskiej. Więcej na ten temat w przyszłym tygodniu napiszemy na www.piotrkow.pl.