zdjęcie
Krzysztof Jończyk, Dawid Szkodziński oraz Mateusz Bernatek zostali mistrzami Polski w zapasach w stylu klasycznym. Tegoroczne mistrzostwa odbyły się w minioną sobotę (11.05) w Kartuzach.
Podczas mistrzostw Polski zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego zdobyli trzy złote i dwa brązowe medale.

Mistrzem Polski w najlżejszej kategorii wagowej (55 kg) został Krzysztof Jończyk, który w finale pokonał Jakuba Ścieglińskiego (Olimpijczyk Radom). Złoty medal z poprzedniego roku obronił Dawid Szkodziński. Piotrkowianin startujący w kategorii do 63 kg pokonał w decydującym pojedynku Sebastiana Nowickiego (SKS Unia Swarzędz).
Klasę potwierdził także Mateusz Bernatek (kat. 67 kg). W walce o złoto nie dał najmniejszych szans Romanowi Pacurkowskiemu (AZS AWF Warszawa).
Do dorobku medalowego Atletycznego Klubu Sportowego brązowe krążki dołożyli jeszcze Jacek Tomaszewski (kat. 82 kg) oraz Łukasz Konera (kat. 130 kg).

W klasyfikacji drużynowej AKS zajął drugie miejsce. Zdecydowanie najlepszy okazał się Olimpijczyk Radom.