zdjęcie
Murad Gadżijew reprezentujący nasz kraj podczas Mistrzostw Europy odbywających się w Rumunii zdobył brązowy medal w stylu wolnym.
Od poniedziałku (08.04) na matach w Bukareszcie odbywają się Mistrzostwa Europy w zapasach. Jako pierwsi do rywalizacji wystartowali „wolniacy”. W kategorii 70 kg nasz kraj reprezentował Murad Gadżijew, na co dzień zawodnik AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

Od samego początku Murad napotykał na swojej drodze utytułowanych zawodników. Już w pierwszej walce mierzył się z Gruzinem Zurabim Iakobialshvilim. Był to rewanż za finał Mistrzostw Świata w Paryżu z 2017 roku. Jak się okazało udany (7-0).
Następnie los połączył Polaka z Bułgarem Ali Pasha Ruslanovich Umarpashaevem. Po zaciętej walce wygrywa zawodnik AKS 5:2 i melduje się w półfinale.
Walka o wejście do finału to prawdziwy dreszczowiec, choć początek tego nie zapowiadał. Gadżijew prowadził już 6-0. Wówczas do ataku ruszył Turek Kaya doprowadzając do wyrównania i dzięki wskazaniu sędziego zameldował się w finale.
Naszemu zawodnikowi pozostała walka o brązowy medal. W walce o najniższy stopień na podium Murad pokonał reprezentanta Ukrainy Semena Radulova 5:0.
- Cieszę się, z brązowego medalu choć pozostał lekki niedosyt. Już w rękach miałem finał, jednak ostatecznie przegrałem walkę przez mój błąd, którego nie powinienem popełnić – podsumował po walce o trzecie miejsce Murad Gadżijew.

To już 4 medal Murada Mistrzostw Europy (złoto, dwa srebra oraz brąz), z czego 3 z nich wywalczył będąc zawodnikiem AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.
Już niebawem do rywalizacji przystąpi inny zawodnik naszego klubu, piotrkowianin Mateusz Bernatek. Trzymamy kciuki za zwycięstwo!