zdjęcie
Murad Gadżijew reprezentujący nasz kraj podczas Mistrzostw Europy odbywających się w Rumunii zdobył brązowy medal w stylu wolnym.
Od poniedziałku (08.04) na matach w Bukareszcie odbywają się Mistrzostwa Europy w zapasach. Jako pierwsi do rywalizacji wystartowali „wolniacy”. W kategorii 70 kg nasz kraj reprezentował Murad Gadżijew, na co dzień zawodnik AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

Od samego początku Murad napotykał na swojej drodze utytułowanych zawodników. Już w pierwszej walce mierzył się z Gruzinem Zurabim Iakobialshvilim. Był to rewanż za finał Mistrzostw Świata w Paryżu z 2017 roku. Jak się okazało udany (7-0).
Następnie los połączył Polaka z Bułgarem Ali Pasha Ruslanovich Umarpashaevem. Po zaciętej walce wygrywa zawodnik AKS 5:2 i melduje się w półfinale.
Walka o wejście do finału to prawdziwy dreszczowiec, choć początek tego nie zapowiadał. Gadżijew prowadził już 6-0. Wówczas do ataku ruszył Turek Kaya doprowadzając do wyrównania i dzięki wskazaniu sędziego zameldował się w finale.
Naszemu zawodnikowi pozostała walka o brązowy medal. W walce o najniższy stopień na podium Murad pokonał reprezentanta Ukrainy Semena Radulova 5:0.
- Cieszę się, z brązowego medalu choć pozostał lekki niedosyt. Już w rękach miałem finał, jednak ostatecznie przegrałem walkę przez mój błąd, którego nie powinienem popełnić – podsumował po walce o trzecie miejsce Murad Gadżijew.  

To już 4 medal Murada Mistrzostw Europy (złoto, dwa srebra oraz brąz), z czego 3 z nich wywalczył będąc zawodnikiem AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.
Już niebawem do rywalizacji przystąpi inny zawodnik naszego klubu, piotrkowianin Mateusz Bernatek. Trzymamy kciuki za zwycięstwo!

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.