• Wolborscy policjanci wyróżnieni odznaką ,, Zasłużony Honorowy Dawca Krwi"

  24 listopada 2019 roku odbyła się uroczystość z okazji 45-lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Moszczenicy. Wśród honorowych gości znaleźli się również policjanci pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Wolborzu. Był to dla nich szczególny dzień, oprócz podziękowań za zaangażowanie w chęć niesienia pomocy potrzebującym życiodajnego daru otrzymali odznaki ,, Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi". Brawo!

 • Dzielnicowi o bezpieczeństwie osób starszych na I Forum Seniorów Ziemi Piotrkowskiej

  W miniony poniedziałek piotrkowscy mundurowi spotkali się z seniorami w ramach I Forum Seniorów Ziemi Piotrkowskiej na terenie Mediateki. Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim. W trosce o bezpieczeństwo seniorów dzielnicowi przypomnieli kilka podstawowych zasad postępowania, które pozwolą ustrzec się przed przestępcami wykorzystującymi osoby starsze.

 • Odpowie za usiłowanie zabójstwa

  Dożywocie grozi mężczyźnie, który usiłował pozbawić życia 17-latka. Śledczy pracujący nad tą sprawą ustalili, że prawdopodobnym motywem postępowania 31-latka była zemsta za zaczepkę przed budynkiem piotrkowskiej dyskoteki. Decyzją sądu podejrzany o tę zbrodnię trafił na 3 miesiące do aresztu.

 • „Zostań Niebieskim Mikołajem” - wspólnie wybiegajmy pomoc maluchom

  14 grudnia 2019 roku Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi organizuje Charytatywny Bieg dla Domu Małego Dziecka w Łodzi pod hasłem .„Zostań Niebieskim Mikołajem”. Po wcześniejszej rejestracji czekamy na starcie o godz. 11:00 w Lesie Łagiewnickim przy ul. Wycieczkowej 86 w Łodzi (Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym). Bieg odbędzie się na dystansie: 2,5 km i 5 km.

 • Rodzinny sposób na szybki zarobek zakończony zarzutami

  Piotrkowscy policjanci postawili zarzuty dwóm mężczyznom. 30-latek podejrzany jest o kradzież telefonu a jego o dwa lata młodszy brat odpowie za kradzieże z włamaniem do samochodów, do których doszło na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności a przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

 • Działania kontrolno-prewencyjne "TIR"

  Piotrkowscy policjanci we współdziałaniu z Inspekcją Transportu Drogowego oraz funkcjonariuszami Służby Celnej przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne dotyczące samochodów ciężarowych. Akcja ukierunkowana była na ujawnianie wykroczeń popełnianych przez kierowców, którzy nie stosują się do zakazu wjazdu pojazdów ciężarowych do miasta.