• Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  8 sierpnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Zapraszamy serdecznie 8 sierpnia 2019 roku na Rodzinny Festyn Plenerowy, który rozpocznie się o godzinie 15.00 na Dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim (al. 3 Maja 12). [...]

 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat

 • Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii, który zajmuje się odtwarzaniem uzębienia, wypełnianiem ich braków, a także korygowaniem niedoskonałości. To coraz popularniejszy kierunek, w który coraz chętniej spoglądają młodzi ludzie szukający na siebie pomysłu. Portale ogłoszeniowe pełne są ofert zatrudnienia dla protetyków, ponieważ regularnie wzrasta zapotrzebowanie na ich usługi. Warto zainteresować się tym zawodem?

  Odpowiedzi na to pytanie szukamy wraz ze specjalistami z protetyka stomatologiczna żoliborz, którzy od lat dostarczają wysokiej jakości protezy, aparaty i implanty zębowe.

  Branża dynamicznie się rozwija

  Protetycy, którzy produkują protezy, aparaty i implanty zyskali w ostatnich latach więcej pracy. Wszystko jest zasługą zmieniającego się podejścia Polaków do tematu dbania o uzębienie. Obecnie coraz większa liczba naszych rodaków chętnie decyduje się na wizyty u dentysty i podejmuje się leczenia swoich ubytków zębowych - przykłada się na większą liczbę zleceń dla protetyków.

  Zmienia się również specyfika samego zawodu protetyka - rozwój materiałoznawstwa spowodował, że już dawno zrezygnowano z materiałów pochodzenia zwierzęcego, a zastąpione je syntetycznymi odpowiednikami. Przekłada się na funkcjonalność, a przede wszystkim estetykę pracy, którą wykonuje protetyk.

  Jak wskazują specjaliści z Protetyka Stomatologiczna Żoliborz - branża ta dalej będzie się rozwijała. Bez przerwy prowadzone są kolejne badania w tematyce materiałów, których mogą używać protetycy, zmieniają się narzędzia i maszyny wykorzystywane w ich pracy. Zmieniają się także efekty tej pracy - tworzone obecnie protezy i aparaty są lepiej dopasowane do potrzeb klienta niż produkty, które oferowano kilka lat temu.

  Protetyka stomatologiczna - znajdź pomysł na siebie

  Perspektywy dla młodych - warto zainteresować się protetyką?

  Szybki rozwój branży i popularyzacja produktów dentystycznych powodują, że zawód protetyka jest coraz chętniej wybierany przez młodych ludzi. Przeglądając portale ogłoszeniowe z ofertami pracy, bez trudu można znaleźć kilkadziesiąt ofert zatrudnienia w tej branży. Jak wskazują protetyce z Protetyka Stomatologiczna Żoliborz - trend ten się utrzyma. Zapotrzebowanie na ekspertów z tej dziedziny będzie stale rosło, podobnie jak rosną wynagrodzenia w tej branży.

  Mediana (średnia) wynagrodzeń dla protetyków wynosi obecnie około 3000 złotych brutto. Wiele zależy przede wszystkim od wykształcenia i doświadczenia, które posiada dana osoba - na początkujących protetyków czeka wynagrodzenie na poziomie około 2400 złotych brutto. Osoby posiadające ponad dwa lata doświadczenia w zawodzie mogą liczyć na wynagrodzenie na poziomie 3800 złotych brutto.

  Jak wejść w świat protetyki?

  Protetyka stomatologiczna to bardzo popularny kierunek, który w swojej ofercie posiada coraz większa liczba liceów i szkół policealnych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej młodych ludzi korzysta z tej możliwości i rozpoczyna karierę w zawodzie. Jakie wymagania należy spełnić, żeby podjąć taką pracę?

  Praca w tym zawodzie jest dosyć monotonna. Polega przede wszystkim na samodzielnym wytwarzaniu protez, czy też aparatów, dlatego mogą ją wykonywać tylko osoby o dużej cierpliwości. Konieczna jest również zdolność utrzymywania wysokiego poziomu koncentracji, a także cierpliwość. Protetyce stomatologiczni raczej nie mają bezpośredniego kontaktu z klientem, a zlecenia otrzymują od dentystów. Umiejętność dogadania się z nim ma ogromny wpływ na końcową jakość produkty, który wychodzi spod sprawnej ręki protetyka - wskazują pracownicy Protetyka Stomatologiczna Żoliborz.