DSC_0837
Dzięki szybkiemu tempu prac przy modernizacji ulicy Wojska Polskiego u zbiegu z ulicą Kostromską widać już zarys nowego ronda, które w tym miejscu zastąpi sygnalizację świetlną. Przebudowa skrzyżowania, pozwoli upłynnić ruch w tym rejonie miasta.  
 
Trwają prace związane z modernizacją ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Kostrosmkiej do Al. Armii Krajowej. Drogowcy w tym rejonie miasta pracują na wielu frontach. Dzięki wcześniej przygotowanej podbudowie równolegle z wylewaniem pierwszych warstw asfaltu układane są chodniki oraz ścieżka rowerowa po stronie północnej z dojazdami do posesji. Na skrzyżowaniu z ul. Kostromską cały czas trwa budowa ronda, które zastąpi sygnalizację świetlną w tym miejscu.
- Po analizie i wsłuchaniu się w uwagi kierowców oraz mieszkańców zdecydowaliśmy się na wybudowanie w tym miejscu ronda. Jestem przekonany, że pozwoli to upłynnić ruch w tym rejonie miasta. To również najbezpieczniejsza forma skrzyżowania - podkreśla prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.

W związku z zaawansowanym etapem prac remontowany odcinek oraz skrzyżowanie ulic Kostromskiej i Wojska Polskiego zostały wyłączone z ruchu samochodowego. Możliwy jest wyłącznie dojazd do posesji zlokalizowanych na przebudowywanym odcinku od strony Al. Armii Krajowej.
Pracownicy ZDiUM zaznaczają, że to niezbędne rozwiązanie.
- Dzięki wyłączeniu drogi z ruchu zachowamy maksimum bezpieczeństwa, a same prace będą przebiegały sprawnie. Pozwoli to jak najszybciej oddać ulicę do użytku.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz, o niejeżdżenie "na pamięć" i zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie.

Przypominamy, że zanim rozpoczęły się prace drogowe to miejska spółka Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja wymieniła magistralę wodociągową. Było to bardzo ważne, kosztowne i praktycznie niewidoczne dla oczu przedsięwzięcie. Prace prowadzone były metodą bezwykopową. Dzięki wymianie magistrali przez wiele lat nie będzie konieczności ingerowania w nową nawierzchnię asfaltową.

Koszt tej inwestycji to 11,7 mln zł. Miasto nie wyda z budżetu całej tej kwoty, ponieważ pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg niespełna 3,6 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum piotrkowskich firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg I Mostów.